ידיעה כתובה |

: תערוכת צילומים למיגור הזנות

חברה נכתב על ידי

היום ומחר (12-13/3/2018) תתקיים תערוכה מטעם עמותת תודעה ב"קן הקוקייה" (רחוב נועם 3, יפו). התערוכה, תחת השם "מעבר לתודעה", תעסוק בתצלומים אשר יעסקו בסיפורה של סצנת הזנות המתקיימת, על פי המארגנות, "מתחת לרדאר התודעתי".

"המאבק בזנות באמת בא לטפל בניצול העתיק בעולם" אומרת עו"ד ניצן כהנא (המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות) בראיון לטלוויזיה החברתית. "וצריך להגיד הניצול הזה יושב על המצוקות הכי גדולות בעולם. הוא יושב על נפגעות תקיפה מינית או נשים טרנסיות לדוגמה, והרי מי הולכת לזנות? מי שאין לה ברירה."

המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות הוא אחד מהכוחות שהניעו את אישור החוק להפללת לקוחות הזנות בוועדת השרים לחקיקה. החוק מעורר מחלוקת לעיתים קרובות, ואחת הביקורות המופנות כלפיו לרוב היא שהוא פוגע בחופש העיסוק של הנשים, ומונע מהן את הבחירה החופשית לעסוק במקצוע אם הן רוצות. "חופש העיסוק היא זכות יסוד מאוד חשובה, אבל גדולה ממנה וגוברת עליה היא הזכות לכבוד האדם" ממשיכה כהנא. "משרד הרווחה יצא לסקר לאומי בנוגע לתופעת הזנות בישראל ב-2016. הנתון הכי חשוב שפורסם בו הוא ש-76% מהעוסקות בזנות בישראל לא היו רוצות להיות בזנות."

צפו בראיון עם עו"ד ניצן כהנא: 

פועלות למען כבוד האדם של נשים (לדף הכתבה »)

"חופש העיסוק היא זכות יסוד מאוד מאוד חשובה, אבל גוברת עליה וחשובה ממנה היא הזכות לכבוד האדם. אנחנו קודם כל מבקשות לדבר על הזכות לכבודן של כל הנשים באשר הן נשים, ובוודאי הנשים בזנות". ראיון עם ניצן כהנא, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/03/2018

לטענתה של כהנא, מיגור תופעת הזנות הוא מאבק פמיניסטי מובהק, אשר תוצאותיו משפיעות על כל הנשים באשר הן. "ברגע שלאישה בזנות יש מחיר, לכל אחת מאיתנו יש איזשהו מחיר" היא אומרת. "אנחנו נתפסות בתור מי שאולי עולה יותר לקבל מין מאיתנו, אבל אנחנו שם. המאבק הפמיניסטי לא יכול להתעלם מהדבר הזה. הוא לא יכול לא להושיט יד לאחיותיו שנכלאו למעגל הזנות, והוא גם לא יכול להיות שלם – את לא תוכלי באמת להיתפס שווה בבית הנבחרים, אם בבית הנבחרים יושבים אנשים שמדי פעם משלמים על מין מנשים. הם תמיד יראו בך, איך אני אגיד את זה בשמם? זונה בפוטנציאל."

כאמור, תתקיים היום התערוכה ב"קן הקוקייה" (נועם 3, ת"א-יפו), החל משעה 19:00. כל ההכנסות ממכירת התמונות בתערוכה והכרטיסים לאירועים השונים יהיו תרומה לעמותת 'תודעה' השותפה למאבק בתופעת הזנות.

צפו בכתבה על ההפגנה לציון שנתיים למותה של ג'סיקה, אשה בזנות שהתאבדה, באוגוסט האחרון: 

נשים הן לא מוצר צריכה (לדף הכתבה »)(Available in English)

שנתיים חלפו ממותה של ג'סיקה, אשה בזנות שהתאבדה בבית הבושת בו היא גרה במשך חמש-עשרה שנים ונוצלה על-ידי עשרות צרכני זנות מדי יום. לזכרה ולזכרן של חמישים ותשע נשים נוספות בזנות שמתו בשנים האחרונות, ובסימן המעבר בקריאה טרומית של חוק הפללת הלקוח - נערכה צעדה ועצרת לזכרון ולמאבק בתופעת הזנות.
הופק ע"י: | עלה ב: 13/08/2017

  כתבות ווידאו שחבל לפספס