ידיעה כתובה |

: קמפיין לקידום חוק איסור צריכת זנות

חברה נכתב על ידי

קמפיין חדש ופרובוקטיבי מפנה את הזרקור לצלע הנסתרת של תעשיית הזנות – הצרכנים. הקמפיין ביזמת המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות קורא לציבור להסתכל לתופעה בעיניים.

בשישה סרטונים שונים, מצולמים שחקנים מקריאים תגובות אמתיות של זנאים, גברים שצרכו שירותי זנות, וכתבו על כך בפורומים באינטרנט. בבנאליות מכאיבה מדרגים הגברים את החוויה ומחלקים ציונים ל"סחורה" לפי קטגוריות של מראה חיצוני, ביצועים, צלקות, גיל ומצב הנפשי. להכנת הקמפיין קדמה עבודת מיון וקריאת עדויות ותגובות שמפורסמות תחת שמות בדויים באתרי האינטרנט הישראליים ובפורומים, המשמשים עבור הזנאים כמעיין קהילה ומקום להחלפת אינפורמציה על הנשים החדשות ובתי הבושת השונים והם מחולקים לפי איזורי פעילות, סוג צריכת המין וכן הלאה.

 

"אומרים שמי שעוסקת בזה נשרטת במוח"

"אומרים שמי שעוסקת בזה נשרטת במוח"
***
גם אם נתעלם, הזנות הורגת. וככה היא נשמעת.
תגובה שפורסמה ב9.6.2016 בשעה 01:56 באתר "סקס אדיר"
הצטרפו למאבק לקידום חוק איסור צריכת זנות ולסיוע לנמצאות במעגל הזנות!
***
שחקן: אלעד מוזס Elad Moses
***
כל הטקסטים שמופיעים בוידיאו הם ציטוטים אמיתיים מתוך פורומים באינטרנט וכל המציגים הינם שחקנים.
הצטרפו למאבק לקידום חוק איסור צריכת זנות ולסיוע לנמצאות במעגל הזנות.

תודה רבה לשחקנים המופלאים ששיתפו איתנו פעולה בהתנדבות מלאה:

מאור שוויצר, אלעד מוזס, דניר ניצן, נאור ואטורי, קובי זיסלין, אבי טנג'י

צילום: תומר זמורה
הפקה: ראומה שליזנגר, נטלי לוין ונעם מעוז
בימוי ועריכה: נעם מעוז Noam Maoz
סאונד: מאיה יבין
עריכת וידאו: עמית שכטר

ציטוטים נוספים אפשר למצוא בעמוד הפייסבוק When He Pays

למידע נוסף:

מכון תודעה – לסיוע לנשים ולגברים במעגל הזנות ולשינוי הגישה הציבורית http://todaango.org.il/
המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות http://tfht.org/hebrew/

הקמפיין נוצר במסגרת קורס "המדינה זה אני" במחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל.

Posted by ‎המטה למאבק בסחר בנשים ובזנות‎ on Tuesday, June 20, 2017

כחלק מן הקמפיין ישנה קריאה לציבור לפנות בהודעות סמס לשרה איילת שקד ולדרוש שתסיים את עבודת הוועדה לבחינת אימוץ החוק לאיסור צריכת זנות, ועדה שהייתה אמורה לפרסם את מסקנותיה בתחילת חודש מאי ויושבת על המדוכה למעלה משנה. כמו כן, ניתן להצטרף ולחתום על עצומה זו.

הצעת החוק לאיסור צריכת זנות המקודמת על ידי המטה למאבק בסחר בנשים מקדמת חקיקת חוק שיקבע כי צריכת זנות מהווה עבירה פלילית שכרוכה בתשלום קנס. ההצעה מקודמת בשיתוף פעולה חוצה מפלגות בהובלת ח"כ שולי רפאלי-מועלם מהבית היהודי וח"כ זהבה גלאון ממרצ וממתינה למסקנות הוועדה על מנת לעלות לדיון לוועדת השרים לענייני חקיקה.

ראומה שלזינגר, מנהלת המטה למאבק בסחר בנשים: "אחד הצדדים המושתקים ביותר בשיח אודות תופעת הזנות הוא מקומם של הצרכנים, הלקוחות המניעים את תעשיית הזנות ומייצרים את הביקוש. הסקר הלאומי על תופעת הזנות של משרד הרווחה שפורסם בשנה שעברה הראה כי צרכני הזנות צורכים כמיליון ביקורים בכל זירות הזנות בשנה, ומכניסים כ-1.3 מיליארד שקלים בשנה לתעשיית הזנות. למרות זאת, השיח הציבורי כמעט ולא עוסק בצרכנים, שהם האחים, הבנים, הבעלים והחברים של כולנו."

עו"ד אביטל רוזנברגר-סרי: "מדובר בגברים שמגיעים מכל שכבות האוכלוסיה ומכל המגזרים, מחקרים מראים כי גבר אחד מכל שמונה צרך שירותי מין. הצרכנים הם הגלגלים שמניעים את תעשיית הזנות, בלי ביקוש גם לא יהיה היצע. הביקוש לזנות והלגיטימיות לצריכתה דוחקת מידי יום נשים נוספות למעגל הזנות, ומרגע שנכנסים, הדרך החוצה היא קשה ביותר עד בלתי אפשרית."

לצד האיסור לצריכת הזנות, החוק כולל סל שיקום וסיוע לכל מי שנמצא במעגל הזנות. נקודת המוצא היא כי הנשים והגברים והצעירים הנמצאים במעגל הזנות מגיעים לשם בלית ברירה, כאשר זהו האמצעי האחרון שלהם להישרדות.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס