ארגונים חברתיים שהופקה להם כתבה בהזמנה

רשימת הארגונים החברתיים שביקשו שהטלוויזיה החברתית תפיק להם כתבה / סיקור / תיעוד של אירוע. לחיצה על שם הארגון תוביל לדף עם רשימת הכתבות של אותו ארגון.

headspace בת ים

1 כתבות

אג'נדה

2 כתבות

אג'נדה הוא מרכז ישראלי לאסטרטגיה תקשורתית- ארגון ללא כוונת רווח, הפועל בזירה התקשורתית בנושאים חברתיים, ומטרתו השפעה על השיח התקשורתי ובאמצעותו על סדר היום. אג'נדה פועלת בשני מישורים עיקריים: הראשון – חיזוק היכולות והמיומנויות התקשורתיות של הארגונים לשינוי חברתי בישראל, והשני – קידום עצמאי של נושאים חברתיים בתקשורת.

און ארד

1 כתבות

אוניברסיטת בר-אילן

1 כתבות

אוניברסיטת בר-אילן נוסדה בשנת 1955 ברמת גן ונקראה על-שם הרב מאיר בר-אילן, ממנהיגי הציונות הדתית. האוניברסיטה הוקמה כדי לקדם את הלימודים של מדעי היהדות והמדעים הכלליים לפי הגישה של "תורה עם דרך ארץ" וברוח היהדות האורתודוקסית.

אישה לאישה

4 כתבות

אישה לאישה הוקמה בשנת 1983 והיא ממשיכת דרכה של קבוצת הנשים הפמיניסטיות מחיפה שהנהיגו את המאבק לזכויות הנשים בשנות השבעים. מדובר בקהילת נשים הפועלת מתוך רצון לקיים הבנה ושותפות בין הנשים בישראל, ללא הבדל דת, לאום, עדה, העדפה מינית ומעמד כלכלי. "אשה לאשה" היא המרכז הפמיניסטי הוותיק ביותר בישראל ואחד הקולות המובילים במאבק למען זכויות נשים בארץ.

איתך-מעכי

4 כתבות

אמנסטי

1 כתבות

אני ישראלי

16 כתבות

עמותת "אני ישראלי" מקדמת את דרישתם של אלפי אזרחים ישראלים שרוצים לא להיות "בני עדה", אלא להיות פשוט ישראלים. גישה כזאת, לפיה כולם ישראלים בלבד כלפי החוק, תבטיח שוויון אמיתי ותעניק שירותים שווים לכל אזרח, בלא כל קשר ל"עדה". הרישום בתעודת הזהות צריך להיות אחיד לכל האזרחים, והשתייכותו של אדם לקבוצת אוכלוסין או "מיגזר" כלשהו אסור שתהיה רשומה במיסמך ממשלתי, ואסור שתמנע ממנו את השתייכותו ללאום הישראלי.

האגודה לאקולוגיה ומדעי הסביבה

5 כתבות

בחזונה של האגודה ידע מדעי בנושאי הסביבה בישראל מפותח, מעודכן ומעובד כך שהוא משמש בסיס איתן לתהליכי קבלת החלטות במישור הלאומי והמקומי, והינו זמין ונגיש לעובדי ציבור, לארגוניים אזרחיים ולציבור הרחב, ומשתלב בקידום מדיניות סביבתית מושכלת לשיפור מצב הסביבה בישראל.

האגודה לזכויות האזרח

4 כתבות

האגודה לזכויות האזרח פועלת להגנה על זכויות האדם ולקידומן, בכל מקום שבו הפגיעה בזכויות נעשית על ידי רשויות ישראליות או מטעמן. היא מוכרת כארגון זכויות האדם הגדול, הוותיק והמוביל בישראל, ובנוסף כארגון היחיד העוסק בכל קשת זכויות האדם: משמירה על חופש הביטוי ועד מימוש הזכות לבריאות, מהגנה על זכויות האדם בשטחים הכבושים ועד לחופש הפולחן, ממאבק לשוויון אזרחי מלא ועד להגנה על פרטיות באינטרנט.

הגדה השמאלית

1 כתבות

הגדה השמאלית היא מועדון הפועל במסגרת עמותת "מרחב תרבותי חלופי". המועדון עומד לרשות הציבור במחירים נמוכים, שנקבעו במסגרת האופק הרעיוני המנחה אותו, לקדם תרבות קהילתית אלטרנטיבית השווה לכל נפש. מועדון הגדה השמאלית פועל ברחוב אחד העם 70 בתל אביב – יפו.

הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל

28 כתבות

הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל מאמין כי עינויים והתעללות מכל סוג, ובכל מצב, אינם עולים בקנה אחד עם ערכי המוסר, הדמוקרטיה ושלטון החוק. הוועד פועל למען בני אדם באשר הם - ישראלים, פלסטינים, מהגרי עבודה ואזרחים זרים נוספים, השוהים בישראל ובשטחים הכבושים, במטרה להגן עליהם מפני עינויים והתעללויות שנוקטות רשויות האכיפה והחקירה הישראליות.

המכללה החברתית כלכלית

5 כתבות

המכללה החברתית כלכלית הינה מוסד לימודי ללא כוונת רווח, שמטרתו קידום סדר כלכלי וחברתי חדש בנוף הישראלי. זאת באמצעות הרצאות וקורסים להעשרה בנושאים חברתיים-כלכליים, המועברים בהתנדבות מלאה על ידי מאות מרצים. שאיפתה של המכללה היא להנגיש ידע לציבור הרחב, להעמיק את השיח הציבורי בנושאים אלו ולהניע לפעולה, לסולידאריות ולמעורבות אזרחית.

המעברה

1 כתבות

המרכז לעירוניות ותרבות ים-תיכונית בת-ים

8 כתבות

המרכז לעירוניות ותרבות ים-תיכונית בת ים הוא מרכז חשיבה ומחקר, המתמקד ביצירת שיח חדש בתחום העירוניות בישראל.

העמותה לצדק סביבתי

6 כתבות

האגודה לצדק סביבתי בישראל הינה גוף בלתי מפלגתי ובלתי תלוי המתמקד בסוגיות יסוד בתחום הצדק הסביבתי, ועוסק בחקר קשרי הגומלין שבין תחומי החברה, הסביבה ומערכת קבלת החלטות בישראל להשגת יעדי הפעילות: לגבש המלצות למדיניות ולהציע פתרונות אמיתיים ומוסכמים לקידום והעמקת הדמוקרטיה, השוויון וערכי צדק הסביבתי בתכניות פיתוח במשרדי הממשלה השונים. לקדם מעורבות פעילה ומושכלת של קבוצות אוכלוסיה, ובראשן מיעוטים ופריפריה, בתהליכי קבלות החלטות בנושאי סביבה ושוויון מרחבי.

הקואליציה לקידום דיור בהישג יד בישראל

3 כתבות

הקואליציה לקידום דיור בהישג יד בישראל מונה גופים חברתיים ואקדמיים, העוסקים בקידום זכויות האדם בתחום המשפט והתכנון, בליווי אנשי מקצוע. הקואליציה פועלת לקידום מודעות ציבורית למצוקת הדיור במדינה ולזכותו של כל אדם לדיור נאות ובהישג יד.

הקרן החדשה לישראל

2 כתבות

הקרן החדשה לישראל פועלת כקרן הון סיכוי חברתית למען חיזוק הדמוקרטיה, קידום החופש, הצדק והשוויון בישראל. הקרן משקיעה בנושאים בוערים על ידי פיתוח מאות ארגונים, טיפוח יזמות חברתית והעצמה של מנהיגות. שתי"ל, מייסודה של הקרן, מעניק ייעוץ ארגוני וליווי מקצועי למיזמים החברתיים, ומסייע בהפיכתם מחזון למציאות.

הקרן לשלום במזרח התיכון

1 כתבות

הקרן לשלום במזרח התיכון הוקמה ב- 1979 על ידי מרל ת'ורפ הבן, ז"ל. הקרן מקדמת פתרון הוגן לקונפליקט הישראלי-פלסטיני שיביא שלום וביטחון לשני העמים, דרך פעילויות מגוונות.

התנועה הישראלית לשלום ופירוק נשק איזורי

6 כתבות

התנועה הישראלית נגד גרעין (ונשק להשמדה המונית), החלה כקמפיין של ארגון גרינפיס בשנת 2007 בישראל. בשנת 2011, בעקבות סגירת הקמפיין בגרינפיס נרשמה התנועה כעמותה והחלה בדרכה העצמאית במימון של שני ארגונים בינלאומיים: הקמפיין הבינלאומי נגד נשק גרעיני – ICAN, וארגון Green Cross – גם הוא ארגון בינלאומי שהוקם בין השאר על ידי הנשיא לשעבר גורבאצ'וב.

ויצו

12 כתבות

ויצו הוא ארגון נשים יהודיות בישראל ובעולם. החזון של ויצו הוא חברה ציונית-הומניסטית, המבוססת על שוויון הזדמנויות בדגש על חינוך ורווחה לנשים, ילדים ונוער. התנועה מובילה לשינויים למען שיפור החברה בישראל, תוך שימת דגש על קידום מעמד האישה, שוויון בחינוך, רווחת המשפחה ותמיכה באוכלוסיות חלשות.

זוכרות

4 כתבות

יד לוי אשכול

1 כתבות

יוזמת ז'נבה

1 כתבות

יוזמת ז'נבה היא הצעה להסכם קבע ישראלי-פלסטיני, על-בסיס "מתווה קלינטון" מדצמבר 2000, שהתקבל על-ידי ממשלת ישראל. על-מנת להניע מהלך אזרחי וציבורי, שיחלץ את האזור ממלכודת הדמים שבה הוא נתון, קמו בשני הצדדים ארגונים ללא כוונת רווח המקדמים את היוזמה. מאז גיבוש ההסכם נערך מאמץ הסברתי וחינוכי בצד הפלסטיני ובצד הישראלי, בכדי לגייס רוב שיוביל את הנהגות שני הצדדים למו"מ ולהסכם.

יספר"א

3 כתבות

יש גבול

10 כתבות

תנועת יש-גבול הוקמה בתחילת מלחמת לבנון על ידי קבוצת חיילי מילואים שחתמו על עצומה אל ראש הממשלה ושר הבטחון בה ביקשו לאפשר להם למלא את שירות המילואים בתחומי מדינת ישראל ולא על אדמת לבנון. יש-גבול הכירה תמיד בכך שגבולה של מדינת ישראל הוא הקו הירוק וקראה לשאת ולתת עם העם הפלסטיני. בהופכם את אקט הסירוב האישי לפעולה פוליטית פומבית, ביקשו חברי יש-גבול לקרוא תיגר נגד התפישה המעמידה את הצבא והשירות בו, בחובה ובמילואים, בראש סולם החובות האזרחיות, וליצור דעת קהל נגד המלחמה בלבנון ונגד הדיכוי והכיבוש בשטחים.

כן לזקן

1 כתבות

כן לזקן - לקידום זכויות הזקנים הנו ארגון התנדבותי, עצמאי ובלתי תלוי המנוהל ומופעל על ידי אנשי מקצוע בגמלאות, המומחים במגוון נושאים הקשורים לזכויות הזקנים. כן לזקן משמש כנציב זכויות הזקנים ופועל להגן ולקדם את זכויות הזקנים ברמה הציבורית והאישית.

לוחמים לשלום

4 כתבות

תנועת "לוחמים לשלום" הוקמה במשותף על ידי פלסטינים וישראלים, אשר לקחו חלק פעיל במעגל האלימות באזורינו: הישראלים כחיילים בצבא הישראלי והפלסטינים כחלק מן המאבק האלים לחירות הפלסטינית. אחרי שנים רבות בהן אחזו בנשק, וראו אחד את השני רק דרך כוונות הרובה, החליטו להניח את הנשק, ולהילחם למען השלום. הם מאמינים כי רק בכוחות משותפים נוכל לשים קץ למעגל האלימות, לשפיכות הדמים ולכיבושו ודיכוייו של העם הפלסטיני.

מדרשת אדם לדמוקרטיה ושלום

4 כתבות

אדם - המדרשה לדמוקרטיה ושלום היא עמותה הקרויה על-שמו של אמיל גרינצוויג, אשר עוסקת בפיתוח תוכניות לימודים לקידום החינוך לדמוקרטיה ושלום.

מהפך תע'ייר

1 כתבות

מוזיאון בת ים

10 כתבות

מובי [מוזיאוני בת ים] הוא מערך המורכב משלושה מוזיאונים, המציע פלטפורמה רחבה למחקר תרבות, תיאוריה וביקורת. מובי מקדמים גישות נסיוניות לאמנות, אוצרות וחינוך, יוזמים תוכניות חילופין עם מוסדות מקבילים, ומקיימים דיאלוג מתמיד עם הקהילות המקומיות.

מחסום ווטש

6 כתבות

מרכז אדוה

23 כתבות

מרכז אדוה הינו מכון בלתי תלוי לחקר החברה הישראלית ולקידום רעיון השוויון והצדק החברתי. מתמקד בחקר במדיניות החברתית בישראל וניתוחה, ובוחן באופן ביקורתי את הצעדים הננקטים בתחומי התקציב, המיסוי והשירותים החברתיים - חינוך, בריאות, שיכון, רווחה, תחבורה וסביבה, וכן את השלכותיהם של צעדים אלה על החברה הישראלית כולה ועל כל אחת מהקבוצות המרכיבות אותה.

מרכז השל

6 כתבות

מרכז מהות

2 כתבות

מרכז מהות היא עמותה המקדמת שינוי במצבן הכלכלי והתעסוקתי של נשים. הן מסייעות לנשים לממש את שאיפתן לקיים חיים כלכליים עצמאיים באמצעות שני כיווני פעולה: פיתוח תוכניות ומתן שירותים לנשים מחפשות עבודה בגילאי 40+; ותוכניות שמטרתן לחולל שינוי כולל בשדה הכלכלי-חברתי באמצעות טיפוח דפוסי העסקה נכונה ושילוב ערכים חברתיים בשוק התעסוקה.

נווה שלום

26 כתבות

נוה שלום הוא ישוב יהודי ערבי בן 50 משפחות באזור לטרון. חבריו, פלסטינים ויהודים אזרחי מדינת ישראל, בחרו להקים קהילה משותפת ולחיות בה תוך קיום דיאלוג מתמיד, ולחפש מציאות אחרת, שוויונית , בה יתאפשר לכל צד לבטא את זהותו המלאה. דרך פעילות חינוכית, נוה שלום מנסה לקדם את ההבנה ואת השלום בין שני העמים.

נציבות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות

3 כתבות

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות היא יחידה במשרד המשפטים, אשר פועלת לקידום השוויון לאנשים עם מוגבלות, למניעת אפלייתם, ולקידום עקרונות היסוד של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות לרבות הזכות להגדרה עצמית והעדפה מתקנת של אנשים אלה. כל זאת במטרה לשלבם בחברה הישראלית, כאזרחים שווי זכויות וחובות.

סביבה תומכת

1 כתבות

סביבה תומכת היא מרכז לקידום נשים בעסקים. מטרתה קידום נשים בעלות עסקים זעירים באמצעות העצמה כלכלית, שיתופי פעולה ובניית סביבה עסקית תומכת.

סדאקה-רעות

5 כתבות

סדאקה-רעות היא תנועת נוער המקדמת שותפות נוער ערבי-יהודי. התנועה הוקמה בשנת 1983 על ידי פעילים חברתיים יהודים וערבים. מרכזה הוא ביפו.

עיריית בת ים

4 כתבות

בת הים היא עיר הממוקמת על חוף הים התיכון של ישראל, ברצועת החוף המרכזית, דרומית לתל אביב. העיר היא חלק מגוש דן, וביתם של 130,000 תושבות ותושבים.

עמותת אנוש

12 כתבות

עמותת אנוש הוקמה בשנת 1978 כארגון משפחות במטרה לפעול למען רווחתם וזכויותיהם של מתמודדים עם מגבלה נפשית. במהלך שנים אלו הובילה העמותה לתמורות משמעותיות בתחומי החקיקה, הזכויות ופיתוח שירותים לאוכלוסייה זו. לפני כעשור, עם חקיקת חוק שיקום נכי נפש בקהילה העמיקה העמותה את ציר פעילותה המרכזי - מתן שירותים באמצעות עובדים בשכר, וכן המשיכה לפעול בצירים הנוספים, בעיקר באמצעות מתנדבים.

עמותת נשים נגד אלימות

2 כתבות

עמותת נשים נגד אלימות הינה ארגון פמיניסטי ועמותה לשינוי חברתי אשר פועלת למען קידום מעמדן של הנשים הערביות בישראל. העמותה נוסדה על ידי קבוצת נשים ערביות חלוצות, ביניהן עובדות סוציאליות, עורכות דין ופעילות בארגוני נשים. בתחילת דרכה, העמותה יזמה הקמת המקלט הראשון לנשים ערביות במדינה, משנת 1993 ומפעילה את מרכז הסיוע לנפגעות אלימות מינית ופיזית, ויסדה שתי דירות המעבר לנשים ונערות במצוקה.

עמותת סיכוי

2 כתבות

עמותת סיכוי היא ארגון חברה אזרחית, משותף ליהודים וערבים, אזרחי המדינה, אשר נוסד בשנת 1991, במטרה לקדם שוויון מלא בין האזרחים הערבים-פלסטינים לאזרחים היהודים בישראל. סדר היום של העמותה ופעילותה נגזרים מדיאלוג שוטף וגלוי בין הערבים והיהודים, חברי הצוות המקצועי והועד המנהל, אשר באים מן הזרם המרכזי בציבור שלהם.

עמותת קשב

1 כתבות

קשב – מרכז להגנת הדמוקרטיה בישראל, הוקם לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל על ידי קבוצה של אנשי רוח, משפטנים, אנשי אקדמיה וציבור במטרה להגן ולקדם את ערכי הדמוקרטיה בישראל. מאז הקמתו פרסם קשב תחקירים, דו"חות מחקר ודפי מידע על מגמות של דה-לגיטימציה כלפי מוסדות הדמוקרטיה, על הסתה ואלימות על רקע אידיאולוגי ועל תפקוד התקשורת בישראל.

עמותת תנועות

1 כתבות

עמותת תנועות הינה עמותה, שהוקמה לפני כ- 20 שנה, במטרה לקדם ולפתח ריקוד שענינו בתנועת הגוף, תוך אמונה בכוחו העצמאי של הריקוד. לשם קידום ריקוד זה, נוסד גם פסטיבל "ריקודי חדר" המתקיים באופן רצוף כבר 18 שנים. העמותה מקיימת סדנאות, הופעות והרצאות בארץ ובחו"ל.

פרלמנט נשים

2 כתבות

פרלמנט נשים הינו במה חודשית לפוליטיקה מזוית אחרת, לדיון ביקורתי ופמיניסטי על המדיניות השלטת והשיח הציבורי הרווח בישראל. מטרותיו: יצירת בולטות לפן הפמיניסטי בשיח הציבורי, השגת בולטות לנשים מוכשרות בעלות תרומה ייחודית והישגים חברתיים ומקצועיים, ויצירת פורום ציבורי פתוח וייחודי.

קו לעובד

1 כתבות

קו לעובד הוא ארגון לא ממשלתי ללא מטרות רווח הפועל מאז שנת 1991, שמטרתו הגנה על זכויות עובדים חלשים. הארגון מספק מידע על זכויות והגנה לעובדים המקופחים ביותר בישראל: מהגרי עבודה, פלסטינים, פליטים, מבקשי מקלט וישראלים בעלי הכנסה נמוכה.

קואליציית נשים לשלום

3 כתבות

קואליציית נשים לשלום היא ארגון פמיניסטי שהוקם בנובמבר 2000, עם פרוץ האינתיפאדה השנייה. בקואליציה שותפות נשים ממגוון רחב של מגזרים וזהויות, והיא מחויבת למאבק לסיום הכיבוש וליצירת חברה צודקת, תוך הרחבת מעורבותן והשתתפותן של נשים בשיח הציבורי. הקואליציה יוזמת קמפיינים ציבוריים ופעילויות הסברה וחינוך, תוך מחויבות לפיתוח והטמעה של שיח פמיניסטי בכל זירות החברה.

קרן אנה לינד

3 כתבות

קרן אנה לינד (ALF) מקדמת דיאלוג בין תרבויות אגן הים התיכון ותורמת לתהליך ברצלונה, הממצה את מדיניותו של האיחוד האירופי כלפי מדינות הים התיכון שאינן חברות באיחוד. הקרן פועלת למען מטרות אלה באמצעות חילופים תרבותיים וחברתיים בין ארגונים השייכים לחברה האזרחית, ומתוך עידוד שיתוף פעולה אקדמי ומחקרי.

קרן דפנה

1 כתבות

קרן חבצלת

1 כתבות

קרן חבצלת הוקמה ב- 1967 על ידי תנועת הקיבוץ הארצי - השומר הצעיר, כזרוע לעשייה, מעורבות והשפעה בחברה הישראלית. מטרותיה של חבצלת הן לקדם פעילויות בתחומי התרבות, האמנות, החברה, החינוך, המדע והספורט, תוך דגש על עידוד אוכלוסייה צעירה וקידומה בתחומים אלו.

שומרי משפט - רבנים למען זכויות האדם

8 כתבות

שומרי משפט - רבנים למען זכויות האדם הוא הארגון הרבני היחיד בארץ שחברים בו ופועלים במשותף רבנים מכל הזרמים: אורתודוכסים, קונסרבטיבים, רפורמים, רקונסארוקציוניסטים ורבני רניואל. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) כדי להשמיע את קולה של הציונות ושל המסורת היהודית בתחום זכויות האדם והוא איננו ארגון פוליטי. הארגון משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים ופועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. הארגון, במהלך שנות פעילותו, פעל ופועל לקידום זכויותיהן של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל ושל פלסטינים בשטחים ולמניעת הפרות של זכויות מהגרי עבודה.

שותפות אקדמיה קהילה לשינוי חברתי

1 כתבות

שותפות אקדמיה-קהילה הוקמה בשנת 2006 לקידום המחויבות ההדדית בין המוסדות להשכלה גבוהה, הסטודנטים, והקהילה – למען עשייה לצדק חברתי וזכויות אדם בחברה הישראלית. השותפות, המעוגנת בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים, משרתת את כלל מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל. השותפות פועלת למען מעורבות של מוסדות ההשכלה הגבוהה בנושאים החברתיים הבוערים אשר על סדר היום, פיתוח יכולות אינטלקטואליות ומסוגלות לשינוי חברתי בקרב דור סטודנטים חדש, אשר יוסיף להיות מחויב אזרחית ומעורב בקהילותיו, ושילוב הידע האקדמי, הרלוונטי למאמצי השינוי החברתי, בארגונים קהילתיים.

שתי"ל

17 כתבות

שתיל הוא מרכז המספק שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי בישראל. מאז היווסדו בשנת 1982, על ידי הקרן החדשה לישראל, פועל שתיל בשורה הראשונה של המאבק לשינוי חברתי בישראל. שתיל פועל למען צדק חברתי וכלכלי, זכויות האדם והאזרח, פלורליזם דתי ותרבותי, עולי אתיופיה וחבר העמים לשעבר, מזרחים, קידום זכויות הפלסטינאים תושבי ישראל וקידום נושאי סביבה וקהילה.

תרבוטק בת ים

9 כתבות

תרבוטק- ספרייה עירונית ומרכז תרבות בבת-ים