ידיעה כתובה |

: הפגנת נוער נגד הסיפוח

מדינה נכתב על ידי

מאות בני ובנות נוער מרחבי הארץ חתמו בשבועות האחרונים על מכתב מחאה תחת הכותרת ״נוער נגד הסיפוח״, בו ציינו את ההשלכות ההרסניות של הסיפוח כלפי הפלסטינים והישראלים. ביום חמישי האחרון (25/6/2020) הם הפגינו מול ביתו של שר הביטחון בני גנץ.

מתוך מכתב הנוער נגד הסיפוח: "בשנה הקרובה רבים מבנות ובני המחזור שלנו יתגייסו לצבא. מאיתנו יידרש להוציא לפועל ולקיים את מדיניות הסיפוח המתגבשת, המאיימת לפגוע בצורה אנושה באוכלוסיה הפלסטינית ובחזון השלום. מסיבה זו אנו, בני הנוער, פונים אל כלל הציבור הישראלי ומקבלי ההחלטות בקריאה חד משמעית: את הסיפוח יש לעצור בהקדם האפשרי.

ההחלטה על תחילת הסיפוח, שנעשתה בהתנגדות וללא מעורבות הצד הפלסטיני, למעשה תהפוך את מציאות האפרטהייד בשטחים הכבושים לחוק רשמי ומוכר במדינת ישראל ואף תקצין אותה. סיפוח יגרור הפקעה מיידית ואוטומטית של שטחים פלסטיניים באיזור המסופח ויגרום לגירוש של יחידים, משפחות וקהילות שלמות מהבתים שלהם לטובת התיישבות יהודית. המהלך יגרום להחמרת העוני בקהילה הפלסטינית עקב גזל של אדמות חקלאיות ויכשיר את השלילה השיטתית של זכויות הפלסטינים כגון הזכות לביטחון, הזכות לחופש תנועה, הזכות לכבוד, הזכות להליך משפטי הוגן ועוד.

חותמי המכתב ציינו כי "אנו דור שוחר שלום. מאז שאנחנו קטנים שמענו הבטחות על סיום המלחמות ועל איך כשנגדל יהיה פה טוב יותר. כעת אנחנו רואים בצורה ברורה מאי פעם איך מקבלי ההחלטות מחבלים במאמצים לשלום בצורה מכוונת וחסרת אחריות. היום, כשהגענו לגיל בו מדינת ישראל דורשת מאיתנו לקחת חלק פעיל בקיום מדיניות גזענית ואלימה, אנחנו מחוייבים להתנגד באופן פעיל ונחרץ לסיפוח.

בהפגנה מול ביתו של השר גנץ קראו לו המפגינים לעצור את הסיפוח, לפעול לשלום ולא למלחמה. ניתן לצפות בדברי המפגינים בלינק זה.


				
 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס