ידיעה כתובה |

: עובדי בזק בינלאומי נגד חיזוק המונופולים

חברה נכתב על ידי

בהמשך להחלטת ועד עובדי חברת "בזק בינלאומי" על הכרזת סכסוך עבודה ביחד עם ההסתדרות (11.10.2020), הבוקר התקיימה הפגנה מול משרד התקשורת בתל אביב, בעקבות כוונת שר התקשורת לאפשר לחברת בזק והוט לספק שירותי אינטרנט.

לימור ליברמן לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי שיתפה את החשש הממשי של אלפי עובדים על פרנסתם, "ההחלטה לאפשר למונופולים להיכנס לתחום ה-ISP ולשמש גם כספק אינטרנט, תחזק עוד יותר את בזק והוט, ובעצם תכריז על מות התחרות בשוק התקשורת בישראל. בזק בינלאומי, כמו גם עוד כ-20 חברות נוספות בתחום, ייסגרו – ומכאן החשש לפיטורי אלפי עובדים".

לימור ליברמן לביא, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי. צילום: דנית רוזנברג

חברת "בזק בינלאומי" הוקמה בשנת 1996 משום שמשרד התקשורת החליט להפקיע את המונופול שהיה לחברת "בזק" בתחום התקשורת הבינלאומית. למרות החלטה מתבקשת זו, נראה כי בכוונת משרד התקשורת לחזור אחורה לימים אלה. חשוב לציין שמאבקם של עובדי "בזק בינלאומי" הוא לא מאבק יחיד וחשש העובדים מפיטורים המוניים משותף לעוד חברות כדוגמת פרטנר. ועד עובדי פרטנר הגיש לפני שבוע התנגדות רשמית למשרד התקשורת למהלך, והצטרף לוועד עובדי בזק בינלאומי.

במהלך הפגנת עובדי חברת בזק בינלאומי הונפו שלל שלטים, ביניהם: "לא לחיזוק המונופול", "הנדל – אל תייקר את האינטרנט", "לא לפגיעה בצרכן!", "לא להקטנת התחרות", "לפטר עובדים בשעת משבר זה פשע" ועוד.

צילום: דנית רוזנברג

עוד מוסיפה לימור ליברמן-לביא על משמעות המהלך על הצרכנים והתייקרות המחירים: "המהלך שמוביל שר התקשורת פוגע בציבור, שכן יצומצמו מספר ספקי ה-ISP, דבר המהווה פגיעה ישירה בתחרות וחיזוק הדואופול – שתי חברות הענק (בזק והוט) על חשבון הצרכנים. מעבר לבזק בינלאומי, יש פה פגיעה עצומה בעסקים הקטנים, שגם כך קורסים בגלל הקורונה; מהלך זה ימוטט כ-20 חברות קטנות, ומשמעותו עוד עובדים אשר יצטרפו למעגל האבטלה. כאשר שתי חברות הענק יעלו את המחירים לצרכנים – כבר יהיה מאוחר מדי ולא יהיו חברות אחרות שיתחרו בהן. בכל תחום כלכלי אחר – הממשלה מעודדת תחרות, וכאן היא מקטינה את התחרות. מעבר לכך, המהלך הזה יביא לביטול ההפרדה המבנית בבזק באופן עקיף. בתקופה בה ישנם כמיליון מובטלים במדינת ישראל, חובה על הממשלה והעומדים בראשה, לשקול כל מהלך שעלול להביא לתוצאות הרסניות ובלתי הפיכות. אני קוראת לשר התקשורת לעצור את המהלך בטרם יהיה מאוחר מדי".

צילום: דנית רוזנברג

  כתבות ווידאו שחבל לפספס