יום רביעי   15-07-2020
עדכון חדשות |

: מפגינים למען העסקה ישירה באוניברסיטאות!

חברה נכתב על ידי

הפגנה המונית מתוכננת מול ישיבת המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה), למען העסקה ישירה של עובדי השמירה והניקיון באוניברסיטאות ובקריאה להפסקת הניצול של עובדי הקבלן בתחומים אלו באוניברסיטאות.

מאבקים רבים מתקיימים בשנים האחרונות למען שינוי תנאי העסקתם של עובדי הקבלן לתנאים של העסקה ישירה. לאחרונה, היינו עדים למאבק באוניברסיטאות ומכללות רבות בארץ ביניהן: האקדמית, שנקר, עמק יזראעל ועכשיו גם המכון הטכנולוגי חולון אשר נאבקו בהן המרצים מן החוץ לסטטוס תעסוקתי שונה, שייתן להם יותר זכויות והטבות. 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

ארגונים כמו הקואליציה הארצית להעסקה ישירה, פועלים למען שינוי בתנאי העסקתם של עובדי ועובדות הקבלן בישראל מתוך אמונה שהעסקה ישירה היא הפתרון הנכון להתמודדות עם העוולות הנגרמות להם. בחודשים האחרונים הם עובדים במישורים רבים בנסיון להביא את השינוי בתנאי העסקתם של עובדי הקבלן. בקניון עזריאלי מחו פעילים ופעילות למען העסקה ישירה לעובדי השמירה והניקיון של קניוני עזריאלי: צפו בריקוד המחאתי שהתקיים בקניון עזריאלי בחודש שעבר 

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

חלק מהמאבקים הניבו פירות, אך לא כולם. לכן החליטו עובדי קבלן מכלל האוניברסיטאות, סטודנטים מכל הארץ, פעילים ופעילות לפעול כגוף אחד ולכוון את המאבק אל מול המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה). יחד הם יקראו למל"ג להפסיק את הניצול של עובדי הקבלן בתחומי השמירה והניקיון באוניברסיטאות. כאסטרטגייה למאבק הם יתחילו בפעולות מקומיות באווירת חג הפועלים בכל האוניברסיטאות בארץ במקביל, כהכנה לצעדה בירושלים שתסתיים מול בניין המל"ג שם תתקיים הפנה המונית.

ההפגנה תהיה בתאריך ה- 9/05/2017, בשעה 12:00 ברח' ז'בוטינסקי 43 ירושלים. לפרטי האירוע בפייסבוק והרשמה להסעות לחצו כאן.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס