ידיעה כתובה |

: מפגינים למען העסקה ישירה באוניברסיטאות!

חברה נכתב על ידי

הפגנה המונית מתוכננת מול ישיבת המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה), למען העסקה ישירה של עובדי השמירה והניקיון באוניברסיטאות ובקריאה להפסקת הניצול של עובדי הקבלן בתחומים אלו באוניברסיטאות.

מאבקים רבים מתקיימים בשנים האחרונות למען שינוי תנאי העסקתם של עובדי הקבלן לתנאים של העסקה ישירה. לאחרונה, היינו עדים למאבק באוניברסיטאות ומכללות רבות בארץ ביניהן: האקדמית, שנקר, עמק יזראעל ועכשיו גם המכון הטכנולוגי חולון אשר נאבקו בהן המרצים מן החוץ לסטטוס תעסוקתי שונה, שייתן להם יותר זכויות והטבות. 

עצוב בעיצוב – שביתת מרצים במכון הטכנולוגי (לדף הכתבה »)

ביום שני, ה-20/03/2017, סטונדטים במכון הטכנולוגי חולון החליטו לערוך הפגנה לאחר שלימודיהם לא התקיימו כסדרם במשך שלושה שבועות. זאת עקב שביתת המרצים מן החוץ במכון, שדורשים שינוי בתנאי העסקתם כפי שקיבלו מרצי החוץ בשנקר, האקדמית ובשבוע שעבר גם בעמק יזראעל.
הופק ע"י: | עלה ב: 21/03/2017

ארגונים כמו הקואליציה הארצית להעסקה ישירה, פועלים למען שינוי בתנאי העסקתם של עובדי ועובדות הקבלן בישראל מתוך אמונה שהעסקה ישירה היא הפתרון הנכון להתמודדות עם העוולות הנגרמות להם. בחודשים האחרונים הם עובדים במישורים רבים בנסיון להביא את השינוי בתנאי העסקתם של עובדי הקבלן. בקניון עזריאלי מחו פעילים ופעילות למען העסקה ישירה לעובדי השמירה והניקיון של קניוני עזריאלי: צפו בריקוד המחאתי שהתקיים בקניון עזריאלי בחודש שעבר 

רוקדות בדרך להעסקה ישירה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עשרות פעילות ופעילים למען העסקה ישירה יחד עם עובדי שמירה וניקיון של קניוני עזריאלי פצחו בריקוד מחאה ברחבת הכניסה של קניון עזריאלי בת"א ביום שישי בצהריים (3/3/2017). לטענת המוחים, הנהלת הרשת - המונה 14 קניונים ומעסיקה באמצעות חברות קבלן מאות עובדי שמירה וניקיון - התעלמה מדרישותיהם להעסיקם בהעסקה ישירה. המוחים רקדו לצלילי שירו של אריק איינשטיין "שלוש ארבע לעבודה", בתקווה שהדבר ידרבן את הנהלת הקניון להיעתר לבקשתןם. הריקוד היה הצעד הראשון בקמפיין "אין ישירה - אין אגורה" המעודד לקוחות שלא לקנות ברשת כפעולת מחאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 05/03/2017

חלק מהמאבקים הניבו פירות, אך לא כולם. לכן החליטו עובדי קבלן מכלל האוניברסיטאות, סטודנטים מכל הארץ, פעילים ופעילות לפעול כגוף אחד ולכוון את המאבק אל מול המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה). יחד הם יקראו למל"ג להפסיק את הניצול של עובדי הקבלן בתחומי השמירה והניקיון באוניברסיטאות. כאסטרטגייה למאבק הם יתחילו בפעולות מקומיות באווירת חג הפועלים בכל האוניברסיטאות בארץ במקביל, כהכנה לצעדה בירושלים שתסתיים מול בניין המל"ג שם תתקיים הפנה המונית.

ההפגנה תהיה בתאריך ה- 9/05/2017, בשעה 12:00 ברח' ז'בוטינסקי 43 ירושלים. לפרטי האירוע בפייסבוק והרשמה להסעות לחצו כאן.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס