תמלול הכתבה: ערן ושלמה – אתם לא לבד!

קריאות בהפגנה: ערן כל הכבוד, ערן כל הכבוד. שלמה כל הכבוד, שלמה כל הכבוד.

 

ישי מנוחין: ערן, אתה לא לבד, שלמה כרגע בכלא בחצרים, גם הוא מחכה להחלטת המערכת. כל הכבוד לכם.

 

קריאות בהפגנה: ערן אביב תמיד תזכור הסרבן הוא הגיבור. את ערן עוד נשחרר והכיבוש עוד יגמר. את ערן עוד נשחרר והכיבוש עוד יגמר.

 

ישי מנוחין: ערן אמר לא! שלמה אמר לא! הם לא מוכנים לקחת חלק בפשעי מלחמה. הם לא מוכנים לקחת חלק בהרס בתים, במחסומים לא חוקיים, בירי במפגינים, הם לא מוכנים להטיל מצור על אוכלוסיות, לעזור למתנחלים להרביץ לחקלאים פלסטינים. הם לא! ובתקווה שהדוגמה שלהם תחלחל ורבים אחרים יגידו לא!

 

ערן אביב: אני חושש להיכנס לכלא, בגלל התנאים הפיסיים והנפשיים והעובדה שלא עשיתי שום דבר כזה לפני. אבל אני חושב שבגלל האמונה שלי בצדקת דרכי אז אני אצליח לעבור את זה.

 

תמר אלון: אני ממש מקווה שהוא לא מרגיש לבד ושהוא יודע שלמרות שהוא שמה בפנים, עדיין יש מסביבו רשת תמיכה גדולה של אנשים שאכפת להם ואיתו במאבק.

 

שחר פרץ: לחשוב שאני עוד חודשיים אהיה פה בכלא, זו מחשבה מאוד משונה. לחשוב מה אני אעבור מה אני ארגיש? האם אני אשמע את הצעקות? ואני מקווה שיהיה טוב ושאני אתרגש מזה שכולם מגיעים לתמוך.

 

ישי מנוחין: אנחנו פה כדי לתמוך בערן. סביר להניח שהפגנות כאלה לא מקרבות את סיום הכיבוש, אבל הן תומכות באלה שמסרבים וכשמספרם יגדל - הם אלה שיסיימו את הכיבוש. אנחנו פה כדי לשמור על זכות הצעקה והסירוב, שמתישהו תהווה כוח פוליטי יותר חזק ותמנע את המשך הכיבוש.

 

תמר אלון: אז כשאני הייתי בכלא, היו גם הפגנות תמיכה, שארגנו "יש גבול" ו"מסרבות". וזה היה אחד הדברים שהכי חיזקו וריגשו. התחושה שאת מחוברת בחוץ, שיש מי ששומר ורואה ואכפת ממך וממה שאת עושה, ושאת לא לבד בעיקר.

 

יואב הס: כל מי שמכיר מישהו בתקשורת, שינסה להכניס את זה, למרות שזה מאוד קשה וזאת הדרך - לחץ פוליטי, זאת הדרך. שיהיה לכולנו בהצלחה בשחרורו של ערן.

 

קריאות בהפגנה: ערן אביב תמיד תזכור - הסרבן הוא הגיבור.

סוף תמלול הכתבה: ערן ושלמה – אתם לא לבד!

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס