ידיעה כתובה |

: קריאה מהפלסטינים בחברון: פרקו את הגטו!

מדינה נכתב על ידי

ביום שישי, ה-24 לפברואר יפגינו ארגוני החברה הפלסטינית נגד ההחרפה באיכות החיים בחברון: "הפלסטינים אינם יכולים לחיות חיים נורמלייים ומתקבלים על הדעת בחברון, כל עוד המתנחלים יושבים בה".

ארגוני החברה הפלסטינית בחברון טוענים שהצבא מנסה לפנות משפחות פלסטיניות ממרכז חברון בכך שהופך את חייהם לבלתי נסבלים- סגירת רחובות ושווקים בפני פלסטינים, מעצרים שרירותיים, איסורי תנועה והשפלות במחסומים. לצד כל זה, המתנחלים מסוגלים לנוע בחופשיות באותם השטחים ולאיים על התושבים. לאחרונה, מקרי האלימות בין מתנחלים לפלסטינים רק מחריפים, מה שגורם לחיים בחברון לגיהנום.

החיים בחברון אף פעם לא היו פשוטים, צפו בסרטון בו מספרים תושבי חברון על המציאות אותה הם חווים יום יום:

כניסה למורשים בלבד (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מה הייתם עושים לו נאסר עליכם לנוע ברחוב הראשי בעירכם? התרחיש הדמיוני והבלתי נתפס לרובנו, מהווה מציאות עבור תושבי חברון הפלסטינים. רחוב א-שוהדא שהיה ציר מרכזי ותוסס בעיר, נחסם משנת 2000 לתנועת פלסטינים, אפילו לאלה שמתגוררים בו. ב-22 בפברואר ציינו תושבים ופעילים 13 שנים לסגירת הרחוב בהפגנת מחאה הקוראת לפתיחה מחדש של רחוב א-שוהדא לתנועת פלסטינים. כניסה למורשים בלבד - בכתבה הבאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/02/2013

בשנים האחרונות ערכו קמפיין לכל יום שנה נוסף לטבח במערת המכפלה תחת הקריאה "פתחו את רחוב השוהדא". השנה, החליטו לשנות את קריאת הקמפיין ל"פרקו את הגטו! מתנחלים החוצה מחברון". לטענתם, חיפוש מתמיד, מגבלות חמורות, גדרות והתנכלויות אלימות גורמים לחיים בחברון להיות כמו בגטו.

  • צפו בהפגנה משנה שעברה:

    די לגטו בחברון (לדף הכתבה »)(Available in English, French)

    22 שנים לאחר טבח גולדשטיין, תושבי חברון הפלסטינים ממשיכים לסבול מענישה קולקטיבית. בשבת (20/2/2016) נערכה הפגנה נגד המשך הכיבוש בחברון ובדרישה לפרק את הגטו ולסלק את המתנחלים. למרות ההפגנה הלא אלימה, 12 מפגינות ומפגינים נעצרו.
    הופק ע"י: | עלה ב: 22/02/2016

השנה הם קוראים גם לישראלים להצטרף אליהם להפגנה משותפת בחברון ביום שישי, ה-24 לפברואר בשעה 12:00. להצטרפות ופרטים נוספים לחצו כאן.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס