ידיעה כתובה |

: גם בחו"ל-מחאה נגד הריסת עתיר ואום אל-חיראן

חברה נכתב על ידי

לאחר שאלפי אמריקאים פנו לבימין נתניהו בדרישה שיעצור את הריסת הכפרים הבדואים עתיר ואום אל-חיראן, כעת מבקש ארגון JVP מתומכיו לשלוח מכתבים גם למנכ"ל קק"ל, אשר שותפה גם היא לנסיונות הפינוי וההריסת הכפרים.

בחודשים האחרונים הקמפיין להצלת הכפרים הבדואים הבלתי מוכרים- עתיר ואום אל-חיראן, עולה מדרגה. הפעם התגייסו למאבק לא רק פעילים ופעילות מהארץ, אלא גם אלפי אנשים מרחבי ארצות הברית והעולם. ארגון Jewish voice for peace פנה לתומכיו בחודשים האחרונים וביקש שישלחו מכתבים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, וידרשו ממנו להתערב בהחלטה להרוס את הכפרים- ולמנוע אותה. בעקבות הפניה, כ10,000 אנשים שלחו מכתבים לנתניהו בתקווה שכך תימנע ההריסה וגירוש התושבים המתוכנן.

  • צפו: הצצה לחיים בכפר בדואי לא מוכר:

רוצים להרוס להייפא את הבית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מספר ארגונים ועמותות ישראליות ארגנו אירוע סולידריות עם הכפר אום אל חיראן וניסו להביא "אחווה, שותפות ותקווה לחברה אחרת ולשלום מול כל העננה מסביב". המבקרים היהודים קיבלו הצצה של שעות ספורות לחיים בלי תשתיות מים וחשמל, בלי כבישים סלולים ובקיצור - חיים ללא הכרה מהמדינה. לראיון ברדיו כל השלום על הכתבה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/11/2015

למרות האופטימיות הזהירה, בעקבות גל המכתבים, נראה כי הריסת הכפרים עדיין נמצאת על הפרק ואף עלולה להעלות הילוך בתקופה הקרובה. בערב חג הפסח, פנתה סמנכ"לית הארגון, הרבה אליסה וייס, בקריאה נוספת לתומכים- לשלוח מכתבים למנכ"ל השלוחה האמריקאית של קק"ל (JNF), ראסל רובינסון.

על פי ארגון Jewish voice for peace , קק"ל היא שותפה מרכזית בניסיון להרוס את הכפרים הבדואים ולגרש את תושביהם על מנת להקים במקום יישוב יהודי. מסיבה זו, מבקשת וייס לפנות לרובינסון ולנסות לגרום לו להפסיק את התמיכה בפינוי ובהריסה. "יהודים מכל רחבי העולם התכנסו יחד מסביב לשולחן הסדר כדי לחגוג את פסח ואת והיציאה ממצרים. התחייבנו לרעיון שבכל דור ודור, כל אדם, צריך להרגיש כאילו הוא עצמו שוחרר (מהעבדות)", כותבת וייס בפנייתה לתומכים בערב חג הפסח, "הקולות שלנו יכולים לעזור להסיר את איום העקירה והפינוי של תושבי עתיר ואום אל-חיראן. ומה היא דרך טובה יותר לחגוג את חג הפסח מאשר זו?".

  כתבות ווידאו שחבל לפספס