תמלול הכתבה: בוסתן ח'יאט

מגיש: ועדיין בענייני דיור. בוסתן ח'יאט, הוא אזור פסטורלי המשתרע למרגלות הר הכרמל בחיפה המקום מוזנח כבר שנים רבות, ולאחרונה מקדמת עיריית חיפה תוכנית לשימור הבוסתן, אשר תביא בין היתר להריסת שכונת המגורים הסמוכה.

תופיק אבו עבאס: אנחנו נמצאים כאן קרוב למאה שנה, אני ועוד 50 נפש. אנחנו עכשיו מאוימים בפינוי המקום או הריסת הבתים. הקרקע הזאת היא שלנו, אנחנו הבעלים, אנחנו היורשים מסבא שלי.

מגיש: על אף איום ההריסה המרחף מעל ראשם, התושבים דווקא מברכים על תוכנית שימור הגן, אך דורשים שבתיהם לא יהרסו ויהיו חלק מתוכנית השימור.

תופיק אבו עבאס: למה שלא ישמרו את הבתים שלנו כמו שרוצים לשמור את הבוסתן עזיז ח'יאט? למה שלא ישמרו את הבתים שלנו כחלק מהשימור, שנהיה חלק מהפיתוח שעושים כאן?

מגיש: בקשות התושבים לתכנון חלופי באזור נדחו על ידי הרשויות והנושא הגיע לפתחו של בית המשפט.

עו"ד סאמח עיראקי: אנחנו היום בשלב של לאחר קידום תכנית בפני הוועדה המחוזית שבגינה הוגשה התנגדות - ונדחתה. הגשנו בקשה לבקשת רשות הערעור בפני המועצה הארצית לתכנון ובניה. לצערי גם בקשה זו נדחתה. היום אנחנו בפני בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים על מנת להביא צו שיחייב את המוסדות – העירייה, הוועדה המחוזית, לדון שוב בתוכנית היזומה במקום.

סוף תמלול הכתבה: בוסתן ח'יאט

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס