תמלול הכתבה: רוצים להרוס להייפא את הבית

קריינות: כך נראות ההכנות לחתונה בכפר אום אל חיראן. אולם גדול וקייטרינג יקר אין כאן, אבל הגבעות של צפון הנגב מספקות את התפאורה לחגיגה. הדרך לכפר לא סלולה וחברת החשמל עדיין לא טרחה להגיע למקום, אבל כל אלו לא מפחיתים מההתרגשות. סיור של נשים במסגרת ביקור סולידריות בכפר סיפק הצצה לחיי התושבים.

מרים תראבין: אני למדתי לימודי מזרח תיכון וחטיבה ערבית. עכשיו לומדת תואר שני מנהל ומדיניות ציבורית. אני כל החיים חייתי עם מים בברז יש דוש יש הכל. עכשיו אנחנו רק בג'ריקנים שמים את המים בברזים בקושי יש מים כאילו זה טפטוף. כשאנחנו רוצים מים חמים אנחנו שמים על האש לפעמים אנחנו קונים מים מחורה. איך אתם מביאים את המים מח'ורה? במיכלים. אני יש לי אוטו אז אני סוחבת כמה ג'ריקנים באוטו שלי, ממלא מח'ורה ומביאה עם איזה חברה או משהו.

ראאד אבו אל-גיעאן: לא יכול להיות שאני בן 38 ובמקום לדאוג לילדים שלי לסביבה נאותה לסביבה שתהווה את העתיד שלהם אני דואג לילד שלי שיהיה לו מים במקלחת.

קריינות: המדינה מתכננת להרוס את הכפר אום אל חיראן, לגרש את תושביו ולהקים במקומו יישוב יהודי חדש בשם חירן.

הייפא: אנחנו לא רוצים לעזוב, זה הכפר שלנו ואנחנו נישאר בו. עתיר- אום אל-חיראן לא ייהרס. זה כפר בלתי מוכר. היהודים רוצים לכבוש את הכפר שלנו אבל אנחנו לא ניתן להם לעשות את זה.

עטיה אל-עסאם: בהתחלה היו הורסים בית שניים. אחר כך קפצו להרוס כפר שלם כמו אל-עראקיב. אחר-כך התחילו להרוס לנו את החקלאות שלנו, התחילו לעקור את העצים שלנו עצי הזית והתאנים והענבים שאנחנו אוכלים מהם. והיום הרשו לעצמם, המדינה הרשתה למשטרה ולצלפים לירות בצעירים או בבדואים מי שמתנגד לפעולות של המשטרה. חבר'ה יהודים וערבים, אנחנו מפליגים בספינה אחת. אם הספינה הזאת תטבע- כולנו נטבע. ואם הספינה הזאת תגיע לחוף מבטחים אז כולנו נגיע לחוף מבטחים. לכן אנחנו זקוקים למאבק שלכם איתנו.

מרים תראבין: אני אומרת לממשלה ולנתניהו, אנשים חיים כאן אלפי שנים, גם אם אתה היית לפני עשרות אלפי שנים מה הבעיה שלך לחיות עם האנשים האלה? למה או אני או אתה, למה לא אני ואתה נחיה ביחד?

סוף תמלול הכתבה: רוצים להרוס להייפא את הבית

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס