ידיעה כתובה |

: צועדות לחופש

חברה נכתב על ידי

מתארגנת צעדת חופש ישראלית-פלסטינית לכבוד יום האישה הבינלאומי.

ביום שישי הקרוב, 04.03.16, תתקיים צעדת החופש השלישית במספרה. ההפגנה לא נשארת מנותקת ממציאות הכיבוש ונערכת במחסום המנהרות. בצעדות החופש יש חשיבות רבה לפעילות המשותפת של שני העמים למען סיום הכיבוש. סולימאן ח'טיב מ"לוחמים לשלום" אמר בצעדה קודמת: "אנחנו נמשיך במאבק הלא אלים שלנו, עם כל הקשיים והאתגרים. חופש לעם הפלסטיני והישראלי מהכיבוש, זה הערך העליון שאנחנו מאמינים בו."

  • צפו בסיקור של צעדת החופש:

צעדת החופש (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מאות ישראלים ופלסטינים צעדו ביום שישי (15/01/16) בצעדת החופש מצומת חוסאן לכיוון מחסום המנהרות, בהפגנה בלתי אלימה נגד הכיבוש ולמען עתיד של שלום, עצמאות וצדק לשני העמים. הצעדה אורגנה על ידי תנועת לוחמים לשלום בשיתוף עם עומדים ביחד.
הופק ע"י: | עלה ב: 17/01/2016

יוזמות מסוג זה הן שמציגות את החשיבות של איחוד מאבקים. החיבור בין המאבק בכיבוש ליום האישה מראה את החוט המקשר בין מאבקים שונים למען זכויות אדם. "בואו לצעוד, ישראליות ופלסטיניות, נגד הכיבוש ולמען שלום, עצמאות וצדק לשני העמים," כתבו המארגנות\ים.

בכתבה "בדרכן" של הטלוויזיה החברתית ניתן לראות כי ארגוני נשים שונים עוסקים בנושאים פוליטיים. ד"ר עירית קינן מ"נשים עושות שלום": "אנחנו באנו הנה לומר: די! שבענו מלחמות. לאורך כל ילדותי לימדו אותי להתייצב לצו המולדת, כי לימדו אותי שאנחנו נלחמים רק כשבאמת אין שום ברירה אחרת. היום יש לי בן, סר"ן במילואים, ואני לא יכולה להגיד לו את אותו הדבר. כשהוא הולך למלחמה אני נקרעת מבפנים, לשלוח אותו? להגיד לו שמיצינו את כל האפשרויות האחרות?"

פידא נערה אבו דבאי היא אחת ממארגנות הפגנת יום האישה במחסום קלנדיה ב-2015. היא מקשרת בין פמיניזם לסולידריות עם נשים החיות בקיפוח: "נשים פמיניסטיות שמאמינות בזכויות אדם, אמורות ויכולות וצריכות להיות סולידריות עם כל אישה שחייה בקיפוח, באי צדק ובמציאות מאוד קשה. נשים בפלסטין לא יכולות לנוע, נשים לא יכולות להתפתח, הזכות הבסיסית למדינה, הזכות הבסיסית לחיים בחופש, לא קיימת."

בדרכן (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

אף אישה לא חופשיה, עד שלא כל הנשים חופשיות. זוהי תמצית התפישה הפמיניסטית של "האישי הוא הפוליטי", אך האם השיח הפוליטי-פמיניסטי יכול להתחבר לשיח פוליטי-מדיני, ולא רק ביום האישה הבינלאומי? על פרקטיקות של סולידריות, מאבק בלתי אלים וחתירה לשלום וסיום הכיבוש.
הופק ע"י: | עלה ב: 01/04/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס