ידיעה כתובה |

: עצרת סיום מאהל "צום איתן"

חברה נכתב על ידי

עצרת סיום מאהל "צום איתן" מול מעון ראש הממשלה בירושלים.
בין הדוברות בעצרת: השחקנית יעל אבקסיס, הסופרת צרויה שלו, יהלומה זכות מאופקים ויעל טריידל מחדרה, אחות שכולה.

היום (רביעי, 26.8.2015), בשעה 19:00, תתקיים מול מעון ראש הממשלה בירושלים עצרת הסיום של 50 ימי מאהל "צום איתן", שמקיימת תנועת נשים עושות שלום.
את העצרת תנחה חמוטל גורי מנכ"לית קרן דפנה, חוקרת ומנחה ובמהלכה יישאו דברים קצרים 12 נשים, חברות התנועה מרחבי הארץ כל אחת וסיפורה כל אחת ונקודת מבטה לנחיצות ההסכם המדיני, ביניהן:
השחקנית יעל אבקסיס, הסופרת צרויה שלו, יהלומה זכות – פעילה חברתית מאופקים ומקימת מרכז חוסן בעיר, ויעל טריידל מחדרה- אחות שכולה, אשר יחד עם נשים נוספות ואל מול אלפי נשים וגברים בקהל, יקראו למנהיגי שני הצדדים לחדש את המשא ומתן ולפעול יחד לקידום הסכם מדיני. בעצרת ישירו הזמרות רקפת אמסלם ומיכל שפירא וגם המקהלה היהודית ערבית שיראנא מיפו.

tzom2

מאהל "צום איתן" הוקם ב-8 ביולי, יום השנה למבצע, מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים. מאז, ומדי יום, לקחו חלק בצום מעל 300 נשים, על פני 7500 שעות צום, לעיתים בחום של 40 מעלות. במהלך התקופה, ביקרו במאהל אלפי מבקרות ומבקרים, אנשי ציבור, פוליטיקאים, אנשי רוח וידוענים רבים לצד אזרחיות ואזרחים אשר הגיעו להביע הזדהות עם הצמות ולקחת חלק בפעילויות.

צמ(א)ות לשלום (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תנועת "נשים עושות שלום" מקיימת בימים אלו צום מחאה לציון שנה ל"צוק איתן" באוהל מול בית ראש הממשלה.התנועה סופגת ביקורת על בחירתה להציג את עצמה כתנועה א-פוליטית, כאשר הטענה העיקרית היא שלא ניתן לדבר על שלום בלי על הכיבוש ולא ניתן לדרוש משא ומתן שיביא להסכם מבלי להכיר בזכותו של עם אחר לחיות כאן.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/08/2015


בין המבקרים במאהל במהלך התקופה : השר נפתלי בנט, יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, חברות הכנסת לבני, יחימוביץ, גלאון ומיכאלי, חברי הכנסת מיקי לוי, מירב בן ארי, מיקי רוזנטל, אורית סטרוק, אייל בן ראובן טרכטנברג, אל אלאלוף והאמנים דיוויד ברוזה, אשכול נבו, קרן ידעיה, משה איבגי ועוד. בנוסף הגיעו לאוהל נשים פלסטיניות רבות מהגדה ונציגי הרשות הפלסטינית, מטעם הועדה לאינטראקציה עם החברה הישראלית שבאו לתמוך ולשוחח על אפשרויות לקדם דיאלוג והסכם בין העמים.
לאחרונה הוזמנו יושבות המאהל למעון ראש הממשלה לפגישה בת שעתיים עם רעיית ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו.

"נשים עושות שלום" בירושלים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

"מזה שתיים עשרה שנים מונחת על השולחן יוזמת השלום של הליגה הערבית לסיום הסכסוך. עד היום לא התייחסו ממשלות ישראל ליוזמה זו. האם אנו בטוחים שהשותף הנעדר איננו אנחנו עצמנו? הסכם מדיני הוא אינטרס ישראלי, גם אם זה קשה. זוהי חובתנו לעצמנו, לילדינו ולדורות הבאים." מתוך נאומן של עירית קינן ומור תרועה בעצרת של תנועת "נשים עושות שלום" אשר נערכה בירושלים ב-4/3/2015 בהשתתפות אלפי נשים בקריאה לממשלה להגיע להסכם מדיני ולחתור לשלום.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/03/2015

יעל אבקסיס לקראת העצרת: "אנחנו נדרשות לאמונה במקום ובאנשים, אנחנו נדרשות לעשייה, להבנה לדיבור לפשרה למען חיי ילדינו וחיינו. ראש הממשלה הוא מנהיג חזק ויש לו את העוצמה לחולל את השינוי".
צרויה שלו: "נדמה לי שנוצר עכשיו חלון הזדמנויות לברית של מתונים נגד קיצוניים, שפויים נגד מטורפים. ביחד עם מדינות ערב המתונות והגורמים המתונים בחברה הפלסטינית שההקצנה מאיימת גם עליהם – נוצר מכנה משותף רחב יותר משהיה בעבר. חייבים לנסות."
יהלומה זכות מאופקים : "זה הזמן להתחיל לדבר, כדי למנוע את הסבב הבא, את המלחמה הבאה, את ההסלמה שבדרך. רק פעילות משותפת, והאמונה שהשינוי אפשרי, יובילו אותנו בדרך של הידברות ושלום במקום בעוד מסלול של מלחמה מאלימות."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס