תמלול הכתבה: מי תהיה הבאה בתור?

קריאות בהפגנה: רוצחים נשים וילדים, איפה, איפה השוטרים?
נשים דורשות בטחון ברחובות!
קריינות: 2017 היא שנה קטלנית לנשים. כבר מתחילת השנה נרצחו 24 נשים, מספר גבוה מהממוצע השנתי בישראל. לאחר הרצח האחרון פרויקט 'תזכור', שמוקדש להנצחת הנשים שנרצחו, ארגן הפגנות זעם בתל אביב ובירושלים.
סחר שחאדה: אתמול נרצחה היבא מנאע ממג'ד אל-כרום, מרעול פנים שירה שמונה כדורים בגוף שלה ורצח אותה על המקום. לפני כן נערה בת 19 ברמלה, לפני כן גם קרובת משפחה שלי בלוד, ויפו. כל שני וחמישי שומעים על עוד רצח של אישה ולא עושים כלום.
מרים גברעם: הגורמים לתופעה הם התפישה של אישה כרכוש, וברגע שהרכוש הזה מספיק לא מתפקד כמו שהיינו רוצים, לא עושה את התפקיד שלו כאישה טובה או משהו כזה, אז אפשר לשבור אותו. אפשר לשבור אותו, אפשר להחליף אותו, אפשר להשליך אותו. וזה אותו מנגנון שמתיר לצורך הדוגמה כל אלימות מינית ומגדרית אחרת.
זה לא מקרה פרטי ועצוב למרות מה שרוצים שנחשוב, אף רצח לא עומד לגופו. לא מדובר פה במקרים פרטניים של רצח "על רקע רומנטי", לא מדובר פה במקרים פרטניים של רצח "על כבוד המשפחה". מדובר פה ברצח מערכתי של 22 נשים במדינת ישראל, שמדובר ברצח של שתי נשים בחודש, זו לא טעות, זו מדיניות.
סחר שחאדה: המדינה צריכה קודם כל, בתור מדינה לשים תקציבים למקומות הנכונים בשביל לנסות לצמצם את התופעה הזו של האלימות. זה מתחיל, והמדינה היא אחראית על החינוך. זה מתחיל בחינוך. הרוצח הוא תוצאה, הוא תוצר של המדינה הזו, של כל האלימות שמסביב. אנחנו פה צועקים ביחד איפה השוטרים, השוטרים לא מזמן הם רצחו בדם קר נער ביפו, ורצחו אותו מהגב, וזו מדיניות. אז אני כן מאשימה את המדינה.

סוף תמלול הכתבה: מי תהיה הבאה בתור?

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס