דעה על סדר היום |

אסור להשוות 2

מדינה נכתב על ידי

שלילת חופש מילד היא דבר איום. עירוב ילדים בעימותים מזויינים הוא דבר איום ונורא וכך גם שימוש בילד ככלי מיקוח. יש על כך הסכמה רחבה. ישראל ועוד 190 מדינות חתומות על האמנה הבינ"ל לזכויות הילד שנוסחה כדי להגן על הילדים ממבוגרים. מבוגרים המנצלים את עליונותם וכוחם על ילדים תמימים לטובת אינטרסים כמו שחרור מבוגרים אחרים ממעצר וכלא או רק לשם הפחדה ושימור הכוח שיש להם:

מביה"ס לחדר המעצר (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

השליטה הישראלית בשטחים גובה מחיר גם מילדים ולא רק מהמבוגרים. במציאות של אלפי ילדים פלסטינים במזרח ירושלים, הם לא יודעים האם יחזרו הביתה בשלום לאחר משחק עם חבריהם בשכונה. בשנה החולפת נעצרו 350 ילדים רק בסילוואן. הגיל הולך ויורד, ילדים בגיל 6 או 10 נשלפים ממיטותיהם, או מדרכם לבית הספר לצורך חקירה או מסירת עדות וישנו מקרה של ילד בן 4 שהוזמן לחקירה במשטרה.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/01/2014


למרות שאנו, כמדינה, חתומים על האמנה הבינ"ל לזכויות הילד, אנו מפרים אותה שוב ושוב. היחצ"נ של עו"ד חוה קליין, יו"ר הוועדה לזכויות הילד – בלשכת עורכי הדין (מחוז ת"א והמרכז) דחף אתמול ידיעה לפיה קוראת הנ"ל לפנות למוסדות האו"ם והמדינות החתומות על האמנה לפעול למען שחרור הנערים החטופים. הוא ואולי אפילו היא אינם מודעים לראייה החד צדדית אותה הם מייצגים. מי שצפה בכתבה על מעצרי ילדים במזרח ירושלים יודע שאנו לא ממהרים לפנות לאו"ם בשל הפרות מסוג זה. ולא שנוח לנו שזה המצב- לראייה- יו"ר המועצה לשלום הילד יצחק קדמן כמו גם ראשת הועדה לזכויות הילד בכנסת – ח"כ אורלי לוי-אבקסיס סרבו להתראיין לכתבה.

מעצר ילדים בקדום (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ביום שישי האחרון (15-11-2013), ארבע שעות לפני תחילת ההפגנה השבועית בכפר הפלסטיני קדום, נעצרו ארבעה ילדים בגילאי 5 עד 9 על ידי הצבא, באשמה כי זרקו צמיגים בוערים לעבר חיילים. בתגובה שניתנה לעיתונות הזרה הודה דובר צה"ל כי אכן הילדים עוכבו ביום שישי ע"י החיילים. אנחנו תוהים האם קבוצה של חיילים חמושים לא יכולה לפזר קבוצה של ילדים קטנים מבלי לעצור, לאזוק, ולהשליך לעברם רימוני הלם?
הופק ע"י: | עלה ב: 19/11/2013


פינו ליבנו ומעשינו אינם שווים. אנו דורשים מאחרים את מה שאיננו דורשים מעצמנו ותוך כדי כך גורמים נזק ישיר לילדות ולילדים שלנו. במו ידינו אנו חוטאים פעמיים. פעם ראשונה לילדים שלהם, כמו אלה שמתראיינים בכתבה, ופעם שנייה לילדים שלנו, בני ה-18 במדים, שצריכים לבצע פקודות העומדות בסתירה למה שחתמנו אנחנו- המבוגרים שבשליטה.

חיילות שוברות שתיקה (לדף הכתבה »)

הקיפאון המדיני והאווירה הכללית בקרב הציבור הישראלי - כאילו הכיבוש אינו קיים ואינו צריך להעסיק אותנו קיבלו זעזוע קל, שוב מבפנים, מתוך המערכת, הפעם מחיילות קרביות שבחרו להציב לנו מראה. אם עד כה רק חיילים שברו שתיקה, הנה מעתה גם חיילות שוברות שתיקה ומעידות על מעשיהן בשירות הכיבוש.
הופק ע"י: | עלה ב: 19/06/2013

asur2
"הם יוצרים את האוייבים של עצמם"- כשסהר עבאסי מסילוואן אומרת "הם"- היא מתכוונת אלינו. אנחנו יוצרים את המציאות האיומה הזו שחוזרת אלינו כמו בומרנג. ככה זה. במו ידינו אנו יוצרים מציאות שאיננו רוצים להתמודד איתה, במו ידינו אנו יוצרים מציאות שאיננו רוצים לחוות ולא משנה מאיזו זווית נסתכל עליה. ב"אנחנו" נכללים עכשיו הוריהם של שלושת הנערים החטופים שעברו לילה רביעי ללא שינה, וראש ממשלה אחד שפוחד מרגע בו תגיע הדרישה לשחררם. והלואי שתגיע. והלואי והם בחיים. והלואי שיחזרו לביתם בשלום.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

 1. אסף 16 ביוני, 2014  בשעה 11:50

  בולשיט שמאלני קיצוני

 2. אלי הוז 19 ביוני, 2014  בשעה 15:09

  מאמר חשוב, כי
  כל רגע חשוב.
  כל ילד חשוב.
  כל אדם חשוב.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס