יום חמישי   09-07-2020
דעה על סדר היום |

אסור להשוות 2

מדינה נכתב על ידי

שלילת חופש מילד היא דבר איום. עירוב ילדים בעימותים מזויינים הוא דבר איום ונורא וכך גם שימוש בילד ככלי מיקוח. יש על כך הסכמה רחבה. ישראל ועוד 190 מדינות חתומות על האמנה הבינ"ל לזכויות הילד שנוסחה כדי להגן על הילדים ממבוגרים. מבוגרים המנצלים את עליונותם וכוחם על ילדים תמימים לטובת אינטרסים כמו שחרור מבוגרים אחרים ממעצר וכלא או רק לשם הפחדה ושימור הכוח שיש להם:

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
  נמוך       גבוה

למרות שאנו, כמדינה, חתומים על האמנה הבינ"ל לזכויות הילד, אנו מפרים אותה שוב ושוב. היחצ"נ של עו"ד חוה קליין, יו"ר הוועדה לזכויות הילד – בלשכת עורכי הדין (מחוז ת"א והמרכז) דחף אתמול ידיעה לפיה קוראת הנ"ל לפנות למוסדות האו"ם והמדינות החתומות על האמנה לפעול למען שחרור הנערים החטופים. הוא ואולי אפילו היא אינם מודעים לראייה החד צדדית אותה הם מייצגים. מי שצפה בכתבה על מעצרי ילדים במזרח ירושלים יודע שאנו לא ממהרים לפנות לאו"ם בשל הפרות מסוג זה. ולא שנוח לנו שזה המצב- לראייה- יו"ר המועצה לשלום הילד יצחק קדמן כמו גם ראשת הועדה לזכויות הילד בכנסת – ח"כ אורלי לוי-אבקסיס סרבו להתראיין לכתבה.
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

פינו ליבנו ומעשינו אינם שווים. אנו דורשים מאחרים את מה שאיננו דורשים מעצמנו ותוך כדי כך גורמים נזק ישיר לילדות ולילדים שלנו. במו ידינו אנו חוטאים פעמיים. פעם ראשונה לילדים שלהם, כמו אלה שמתראיינים בכתבה, ופעם שנייה לילדים שלנו, בני ה-18 במדים, שצריכים לבצע פקודות העומדות בסתירה למה שחתמנו אנחנו- המבוגרים שבשליטה.
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

asur2
"הם יוצרים את האוייבים של עצמם"- כשסהר עבאסי מסילוואן אומרת "הם"- היא מתכוונת אלינו. אנחנו יוצרים את המציאות האיומה הזו שחוזרת אלינו כמו בומרנג. ככה זה. במו ידינו אנו יוצרים מציאות שאיננו רוצים להתמודד איתה, במו ידינו אנו יוצרים מציאות שאיננו רוצים לחוות ולא משנה מאיזו זווית נסתכל עליה. ב"אנחנו" נכללים עכשיו הוריהם של שלושת הנערים החטופים שעברו לילה רביעי ללא שינה, וראש ממשלה אחד שפוחד מרגע בו תגיע הדרישה לשחררם. והלואי שתגיע. והלואי והם בחיים. והלואי שיחזרו לביתם בשלום.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 2 תגובות באתר

 1. אסף 16 ביוני, 2014  בשעה 11:50

  בולשיט שמאלני קיצוני

 2. אלי הוז 19 ביוני, 2014  בשעה 15:09

  מאמר חשוב, כי
  כל רגע חשוב.
  כל ילד חשוב.
  כל אדם חשוב.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס