דעה על סדר היום |

גם אני התחברתי ל 1325

חברה נכתב על ידי

אתמול הושק הקמפיין תחת הסיסמא "יותר נשים יותר ביטחון": סיסמא טובה, שמתחילה להיות מגובה במעשים. על מה מדובר? לפני 13 שנים התקבלה החלטה במועצת הביטחון של האו"ם, שיש צורך בייצוג שווה של נשים במוקדי קבלת החלטות, עם דגש מיוחד על אזורי סכסוך. ישראל מיהרה והייתה הראשונה להטמיע בחוק חלק מן העקרונות, אך בפועל כמעט דבר לא נעשה עד לפני שנתיים, אז החליטו פעילות וארגוני נשים לקחת ביחד את יישום ההחלטה לידיים. בעבודה מורכבת של שנתיים גובשה תכנית פעולה שהושקה ברוב הדר לפני מספר חודשים. לא פשוט לאחד כ"כ הרבה נשים וארגונים לתכנית אחת הנפרשת על 41 עמודים. איתך-מעכי, שוות ועורו/אג'נדה/השדרה עשו את זה. אתמול הן יצאו לדרך ורוצות לחבר אליה את כולנו דרך הקמפיין.
1325
את התכנית אפשר לקרוא כאן, למצוא נקודת חיבור מתאימה, לחבור ליוזמה, כך שתוך שנה לא תהיה אשה ובת בישראל שלא תדענה מה זה 1325, ואם כל אישה ובת תדענה, גם הגברים ידעו.

ח"כ מרב מיכאלי תמצתה את התפיסה הביטחוניסטית הוליסטית יותר ממה ששמענו עד היום, בכנס השנתי של המכון למחקרי ביטחון לאומי ב 12 דקות שוות צפייה.

השראה אחרת אפשר לקבל מהמחזה ליזיסטרטה שנכתב לפני הספירה ועזר לנשים לסיים מלחמת אזרחים בליבריה לפני 10 שנים בלבד ויש עוד דוגמאות, כמו הסרט  מים ואהבה – ראיתם? הבנתם את האמירה: "נשים לא פוחדות משלום!" אז זה ככה. נשים לא פוחדות משלום, גברים כן. כי מה יעשו הגברים בעידן של שלום? וכמובן לא מדובר בכל הגברים, אלא באלה שצריכים לנצח, ולשלוט, ולשם כך להילחם ולכבוש ולייצר כלי נשק וגם למכור אותם, להפגין כוח אחרת, כנראה, יתפסו את עצמם כחלשים. מכירים גברים כאלה? וכמה נשים? כן, חלק מהתפקיד שלנו זה לעזור לגברים להיפטר מהצורך להיות חזקים ע"י כך שנהיה חזקות גם אנחנו. זה המינימום שכל אישה חייבת לעצמה, ולטובת חברה שטוב יותר יהיה לחיות בה, לכולנו.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס