תמלול הכתבה: 1325 ליישום בישראל

מגיש: ומהחלטת הממשלה להחלטה 1325 של האו"ם. בשנתיים האחרונות פועלים ארגוני נשים לקדם תכנית פעולה כוללת, אשר תהווה בסיס לתכנית ממשלתית לשילוב נשים בכל מוקדי קבלת החלטות, ובייחוד באלו העוסקים בסוגיות של ביטחון ושלום. ב-31 באוקטובר, 13 שנים בדיוק לאחר החלטת האו"ם בעניין, השיקו הארגונים את התוכנית ליישום החלטת האו"ם - בישראל.

ענת טהון אשכנזי: יש לנו את המומחיות והידע ואת הרצון לא רק לכתוב תכנית פעולה כוללת, אלא לשים תשתית אחרת למושג הביטחון, להכניס לתוך תוכן של נשים שלום וביטחון משהו אחר, כי מתוך זה יבוא השינוי.

מגיש: לתכנית שהוצגה חמישה יעדים: ייצוג שוויוני של נשים ממגוון קבוצות האוכלוסייה במוקדי קבלת החלטות, הטמעת ניתוח מגדרי בקבלת החלטות, הגנה על נשים מאלימות המופנית נגדן, מניעת סכסוכים אלימים ומיגור גזענות ולבסוף קידום תכנית הפעולה והטמעתה במשרדי הממשלה. האירוע, שהתקיים בהשתתפות שרת המשפטים ציפי לבני ונושאי תפקידים מטעם האו"ם והאיחוד האירופי, נחתם בפאנל של חברות כנסת.

מרב מיכאלי: מה שחזק בתכנית הזו הוא בדיוק שהיא מדברת על לפנות לקהלים חדשים ורבים, היא מדברת על פניה לרוחב, לכל המקצועות, בכל מיני צמתים בחיים, אם בבתי ספר ואם לאורך השנים של הלימודים. התכנית הזאת בדיוק מדברת על להכניס את התכנים המגדריים. מה שהיא בעצם מציעה זה לעשות ג'נדר מיינסטרימינג אחד גדול מה שנקרא across the board.

גילה גמליאל: אנחנו כחברות כנסת, כפי שהכרתי את הפעילות המשותפת שלנו אין ספק שיד ביד אנחנו את כל הליכי החקיקה נקדם יחדיו.

סוף תמלול הכתבה: 1325 ליישום בישראל

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס