דעה על סדר היום |

"כך הולכים השותלים…"

מדינה נכתב על ידי

השבוע אנו חוגגים את ט"ו בשבט – חג האילנות, חגה של הכנסת והחג אשר נוכס ע"י הקרן הקיימת לישראל. קק"ל מנצלת תקופה זו לקמפיין רחב השואף למתגה כגוף ירוק שוחר איכות סביבה, התורם לערכי הקיימות האקולוגית.

סיור באתר האינטרנט של קק"ל מתאר אותה כמרחב קונצנזואלי המציע מגוון פעילויות רחב לכולנו. קק"ל מציעה פעילויות בחיק הטבע לילדים, בני נוער ובוגרים. כל זאת במעטה של נופים פסטורליים, מודעות אקולוגית מרשימה ושטחי יערות הגדלים משנה לשנה. קק"ל מנצלת את חג האילנות ומזמינה את כולנו לטעת ביערותיה ברוח שירם של יצחק שנהר וידידיה אדמון  "כך הולכים השותלים, רון בלב ואת ביד…".

האם קק"ל אכן מתכוונת לכולנו? האם היא פועלת למען איכות חייהם של כל תושבי הארץ? נראה שתמונת המציאות שונה, קק"ל פועלת למען תושביה היהודים של הארץ תוך פגיעה מתמשכת בתושביה הפלסטינים. יערות קק"ל הינם אחד ממנגנוני ההסתרה האפקטיביים לאסונם של מאות קהילות פלסטיניות שביתן חרב בשנת 48'.

חורבותיהם של עשרות כפרים פלסטינים ממוקמים בשטחי היערות ללא כל ציון או אזכור. קק"ל אשר דאגה לשילוט המתאר את הסיפור המקומי החל מהתקופה הפרהיסטורית וכלה בסיפורי ההתיישבות הציונית וקרבות תש"ח "שכחה" לספר את סיפורן של הקהילות שחרבו אך לפני 60 שנה. סיפורו של פארק קנדה הינו המחשה לסיפור כאוב זה אשר אפילו קק"ל נאלצה להכיר בו. צפו בכתבה "מטיילים על הריסות" שהפקנו אודות  הכפרים עמואס, יאלו ובית נובא שחרבו ב 67 ובהם חיו כ-5000 תושבים:

מטיילים על הריסות (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

רק מעטים מבין המבלים בפארק אילון קנדה מכירים את סיפורם של הכפרים אשר היו במקום ונהרסו בשנת 67', ממש במקום בו הם רוכבים, מטיילים ומבלים.
הופק ע"י: | עלה ב: 11/12/2013

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס