דעה על סדר היום |

על חשיבות עקרון הפומביות

חברה נכתב על ידי

הטרדות מיניות במקום העבודה הן תופעה קשה ונפוצה הפוגעת בנשים רבות ומקשה עליהן להשתלב כשוות בעולם העבודה. היא פגיעה בכבוד האדם, בחירות, בפרטיות ובזכות לשוויון. היא משפילה ומבזה בכך שמתייחסת אל האישה כאובייקט ושוללת ממנה את האוטונומיה על גופה ומיניותה.

לפני כשבועיים קיבל בית הדין האזורי לעבודה בת"א תביעתה של עובדת בענין הטרדה מינית. נקבע כי העובדת הוטרדה מינית וכן כי הנתבעת, חברת הייטק העוסקת באבטחת איכות, לא מילאה חובותיה כמעביד בבירור התלונה ובמניעת הישנות מקרים מסוג זה. כמו שניתן להבין מקריאה בפסק הדין, גם כאשר העובדת התלוננה – הפתרון שהוצע לה היה העברת מקום ישיבתה לחדר אחר, נפרד מן החלל המשותף בו ישבו כל עמיתיה ובו התבצעו ההטרדות המיניות.

שוב, כמו שקורה במקרים רבים- הפתרון הוא להרחיק את האישה המוטרדת ולא את מבצע העבירה. זה מסביר את המצב בו בדרך כלל נשים המוטרדות מהססות להתלונן כי היחס לו הן זוכות הוא מזלזל ומקטין והן אלו אשר סובלות ומשלמות את המחיר.

ההליך המשפטי במקרה זה התנהל בדלתיים סגורות ופסק הדין פורסם עם חיסיון על זהות הצדדים. עיתון גלובס ונציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה הגישו בקשה לגלות את פרטי הנתבעת ולהסיר את החיסיון. בעמדתה מדגישה הנציבות את החשיבות בפרסום שם של מעביד שסרח בשל עקרון פומביות הדיון אשר מאגד בתוכו עקרונות של חופש ביטוי וזכות הציבור לדעת.

פרסום זהותו של המעסיק גם ימלא אינטרס ציבורי בהעלאת המודעות בקרב מעסיקים אחרים באשר לחובותיהם על פי החוק למניעת הטרדה מינית, ויגרום להם למלא ביתר קפדנות אחר חובותיהם על פי החוק. אי פרסום שמו של המעסיק והטלת חיסיון על שמו מספקת הגנה למעסיק שכשל ועוזרת לו לשמור על שמו "נקי" תוך התעלמות מפגיעה בכלל עובדי (ובעיקר עובדות) החברה שסביבת עבודתן אינה בטוחה, ובציבור כולו, אשר ראוי שיגנה התנהגות שכזו ולא יגן על מבצעיה.

סדר חברתי 26/11/2013 (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

השבוע בסדר חברתי: גנים לאומיים במרכזו של הקונפליקט הישראלי פלסטיני. לחיות בעיר מעורבת - בין מציאות לחזון. המשטרה מכה, הציבור - לא סומך על מח"ש. מאה שנה לזרם האמנות רדי-מייד. קמפיין הדור הבא של הטלוויזיה החברתית - יוצא לדרך.
הופק ע"י: | עלה ב: 26/11/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס