ידיעה כתובה |

: "די לסחבת" – הפגנה להכרה בחטיפת ילדי תימן

חברה נכתב על ידי

ביום חמישי ה-21.06, בשעה 18:00 בכיכר פריז בירושלים, תתקיים הפגנה בסמוך לבית ראש הממשלה להעלאת המודעות לחטיפת ילדי תימן והבלקן. ההפגנה מתקיימת ביום המודעות לחטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן שנקבע ביום פטירתו של הרב עוזי משולם ז"ל.

עמר"ם, עמותת רוח המזרח, ופורום המשפחות – ילדי תימן, מזרח ובלקן, מארגנות את ההפגנה לאחר שלפני כשמונה חודשים התחילה ממשלת ישראל משא ומתן מול הפעילים בנושא, על מנת לבחון דרכים להכרה בפרשה. אולם המשא ומתן התנהל בצורה מסורבלת, לא עניינית ונגועה באינטרסים פוליטיים. עד כה התקיימה רק פגישה אחת עם בעלי התפקידים הרלוונטיים בממשלה, אשר היה ברור כי אינם מבינים את חומרת הפרשה. בנוסף על כך, הדרישות שנוסחו על-ידי הארגונים הועברו למשרד ראש הממשלה לאחר שללא ידיעתם, תוך התערבות פוליטית, שונו הנוסחים של ניירות שונים. לנוכח זאת, החליטו בעמר"ם ובפורום המשפחות לקיים הפגנה בסמוך לבית הראש הממשלה תחת הכותרת "די לסחבת" – קריאה לניהול משא ומתן ישיר וענייני על מנת לחתור להכרה של מדינת ישראל בפשע החטיפות.

צפו בסיקור ההפגנה הקודמת לזכותן של משפחות החטופים להכרה במצבן:

הדרישה ברורה: "הכרה, צדק וריפוי!" (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

נושא חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן הושתק במשך שנים ארוכות. ביום שני (25.09.17), בהמשך להפגנה המוצלחת שנערכה בירושלים לפני מספר חודשים, השמיעו המפגינים את קולם מול קריית הממשלה בתל אביב, בדרישה להכרה, צדק וריפוי עבור משפחות החטופים ונפגעי הניסויים.
הופק ע"י: | עלה ב: 01/10/2017

נעמה קטיעי, מנכ"לית עמותת עמר"ם: "המשא ומתן הגיע למבוי סתום. מדינת ישראל חייבת לספק תשובות לאלפי משפחות יוצאות תימן, מזרח ובלקן אשר ילדיהן נחטפו על-ידי הממסד הישראלי. צדק וריפוי אמיתיים לא יכולים להיעשות באמצעות שיחות עקיפות וחסרות שקיפות. למשפחות אין זמן".

רפי שובלי, חבר הנהלת "פורום משפחות ילדי תימן מזרח ובלקן החטופים": "המדיניות הנוכחית פירושה טיוח והשתקה של מה שקרה. מדיניות זו מהווה איום ישיר על הזהות שלנו, על האנושיות שלנו ועל האזרחות שלנו. פתרון מכובד ומתן תשובות אמת למשפחות הן לא 'טובה' אותה עושה מישהו למשפחות, אלא הוא טובה שמדינת ישראל תעשה לעצמה ולחברה הישראלית."

  כתבות ווידאו שחבל לפספס