עדכון חדשות |

: הדס טל השתחררה מהכלא

חברה נכתב על ידי

״זהו יום שמח מהול במרירות. הישיבה בכלא היתה קשה ומתישה. קיבלתי פטור משירות צבאי ואני גאה על כך שהיה לי את הכוח לסרב ולעמוד על עקרונותיי." כך אמרה היום סרבנית הגיוס הדס טל, אשר סרבה להתגייס לצה"ל בחודש אוגוסט. לאחר 60 ימי מחבוש בכלא, קבלה היום הדס פטור משירות צבאי.

צפו בראיון שערכנו עימה לקראת סירובה: 

הדס טל – מסרבת (לדף הכתבה »)(Available in Ehglish)

הופק ע"י: | עלה ב: 04/08/2017


עוד מדבריה של הדס ביום שחרורה, "אני יכולה כעת להגשים את חלומותיי ושאיפותיי אך עדיין ישנם מיליוני אנשים שחיים תחת כיבוש וגם להם יש חלומות וזכות לחופש. אני מודה לכל מי שתמך בי – התמיכה חיזקה ועודדה אותי בזמן השהייה שלי בכלא. אני מאוד מקווה שבני נוער יחקרו ויחשבו ולא יקבלו את כל מה שהם שומעים כמובן מאליו. כדי להגיע לשלום, עלינו להסתכל ולראות את המציאות כמו שהיא ולשאול את השאלות הקשות על התנהלות המדינה שלנו. האמת צריכה להיאמר גם אם אחרים לא רוצים לשמוע אותה. מבחינתי האישית, גם אם לא שיניתי את המציאות, ההישג העיקרי שלי בסרוב הוא שלא נתתי למציאות לשנות אותי.״

צפו בהפגנת התמיכה ביום סירובה: 


הדס היא האחרונה להשתחרר מתוך הגל האחרון של סרבנות מצפון בצה"ל. לאחרונה השתחררו גם סרבנית המצפון נועה גור גולן והסרבן אופיר אברבוך. אך גל הסרבנות ממשיך לתפוס תאוצה וכבר מחר (שני, 20.11.17) יתייצב בבקום בתל השומר, מתן הלמן, ויצהיר על סרבנות להתגייס לצבא. לאחר מכן צפויות גם לו סדרת כליאות לפרקי זמן לא ידועים מראש.

צפו בראיון שערכנו עימו: 

מתן מצטרף בפעולתו גם הוא לרשת התמיכה בסרבניות וסרבנים, "מסרבות", אשר ממשיכה ומספקת איגוד, תמיכה והכנה לסרבניות והסרבנים, והן תורמת בהשמעת קולותיהם והפצת רעיונותיהם.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס