ידיעה כתובה |

: אלימות כלפי פעילה נגד הכיבוש בחברון

מדינה נכתב על ידי

הפעילה האמריקאית אריאל גולד הגישה בקשה לצו הטרדה מאיימת, שירחיק ממנה את המתנחלת ענת כהן, אשר תקפה אותה בחברון.
רבנים למען זכויות האדם: "זוהי תקיפה פוליטית במטרה להשתיק ולהגביל את חופש הביטוי"

אריאל גולד, היא פעילה יהודיה מניו יורק הפועלת נגד הכיבוש. היא קבלה חשיפה בארץ לאחר שנעמדה בכותל במחאה פרובוקטיבית מטעם העמותה בה פעילה "Code Pink", אז היא ועוד פעילה עמדו על יד הכותל והצטלמו בעודן מחזיקות שלטים הקוראים לסיום הכיבוש וחרם על ישראל.

ענת כהן, תושבת היישוב היהודי בחברון, מוכרת כבר כ"תוקפת סדרתית" של פעילי שמאל מחו"ל, לאחר שבשנת 2015 פעמיים התקיפה אנשים באלימות פיזית. פעם אחת פעיל שמאל גרמני, ובפעם אחרת פעילת זכויות אדם.

ברביעי האחרון (26.7.2017), תקפה כהן את גולד באירוע בו בעטה וסטרה בפניה של גולד. "בשעה שצעדתי ברחוב השוהדא ביום חמישי בבוקר, בדרכי לתחנת האוטובוסים, ניגשה אליי המתנחלת ענת כהן, בעטה בי, הטרידה אותי מילולית ואף סטרה לי בפני", מספרת גולד. "התקיפה אירעה בזמן שחיילים שנמצאו במקום סירבו לבקשתי להתערב ולהגן עלי מפניה. אני מאמינה שהמניע לתקיפה שלי בידי גב' כהן הוא שנאה למעשי, כיהודיה מצפונית, ולהתנגדות שלי לכיבוש."

מתוך דף הפייסבוק של רבנים למען זכויות האדם:

הפעילה האמריקאית אריאל גולד הגישה בקשה לצו הטרדה מאיימת, שירחי…

הפעילה האמריקאית אריאל גולד הגישה, באמצעותינו, בקשה לצו הטרדה מאיימת, שירחיק ממנה את המתנחלת ענת כהן שתקפה אותה באלימות בחברון

פעילים ופעילות עזרו לנו והצטרפו לדיון במעמד שני הצדדים יתקיים בבית המשפט השלום בירושלים ביום רביעי בשעה 11:30

רבנים למען זכויות האדם: "זוהי תקיפה פוליטית במטרה להשתיק ולהגביל את חופש הביטוי"

אריאל גולד, פעילה יהודיה מניו יורק הפועלת נגד הכיבוש, הגישה היום (יום א', 30.7) לבית המשפט השלום בירושלים בקשה להוצאת צו הטרדה מאיימת לענת כהן, מתנחלת מהיישוב היהודי בחברון. זאת, בעקבות אירוע תקיפה אלימה שהתרחש ביום רביעי האחרון (ה- 26.8), במהלכו כהן בעטה וסטרה בפניה של גולד. עו"ד יאיר נהוראי, מנהל המחלקה המשפטית של רבנים למען זכויות האדם, מייצג את גולד.

"בשעה שצעדתי ברחוב השוהדא ביום חמישי בבוקר, בדרכי לתחנת האוטובוסים, ניגשה אליי המתנחלת ענת כהן, בעטה בי, הטרידה אותי מילולית ואף סטרה לי בפני", מספרת גולד. "התקיפה אירעה בזמן שחיילים שנמצאו במקום סירבו לבקשתי להתערב ולהגן עלי מפניה. אני מאמינה שהמניע לתקיפה שלי בידי גב' כהן הוא שנאה למעשי, כיהודיה מצפונית, ולהתנגדות שלי לכיבוש."

מארגון רבנים לזכויות האדם נמסר: "ההתקפה על גולד היא תקיפה פוליטית שמטרתה היא אחת: השתקה והרתעת פעילים מלפעול בהתאם לצו מצפונם. גם אם הגב' כהן או אחרים לא מסכימים עם דעותיה או עם מעשיה של גולד, אין לנקוט באלימות המאיימת על הדמוקרטיה ועל חופש הביטוי."

* מקור הסרטון – דף הפייסבוק של אריאל גולד http://bit.ly/2v8hiTc

Posted by ‎שומרי משפט – רבנים למען זכויות אדם‎ on Sunday, July 30, 2017

מארגון רבנים לזכויות האדם נמסר: "ההתקפה על גולד היא תקיפה פוליטית שמטרתה היא אחת: השתקה והרתעת פעילים מלפעול בהתאם לצו מצפונם. גם אם הגב' כהן או אחרים לא מסכימים עם דעותיה או עם מעשיה של גולד, אין לנקוט באלימות המאיימת על הדמוקרטיה ועל חופש הביטוי."

דיון במעמד שני הצדדים יתקיים בבית המשפט השלום בירושלים ביום רביעי בשעה 11:30

עוד על החיים בחברון:

סיור בחברון – מחיים משותפים לשליטה וכאוס (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

סיור בעיר חברון עם הישאם שרבת (הועדה להגנה על חברון), בו הוא מספר על עברה ההיסטורי של חברון ומציג את נרטיב החיים בעיר - מחיים משותפים עד לשליטה מגבילה ומסוכנת באוכלוסייה הפלסטינית. הישאם סוקר את המצב בחברון בזמן הסכמי אוסלו, הטבח במערת המכפלה ומדבר על המציאות הנוכחית בין המתנחלים לפלסטינים.
הופק ע"י: | עלה ב: 19/03/2017

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. יהודיה מתביישת במתנחלים 4 באוגוסט, 2020  בשעה 19:58

    אלוהים תשלח למרושעים, חסרי המצפון, קורונה אחד אחד .אמן אמן אמן . במיוחד לאישה המרושעת הזאת

  כתבות ווידאו שחבל לפספס