ידיעה כתובה |

: נדרשת פעולה בינלאומית לסיום 50 שנות כיבוש

מדינה נכתב על ידי

"במלאת 50 שנה לכיבוש, נדרשת פעולה בינלאומית נחושה לסיומו" כך אמר מנכ"ל בצלם, חגי אלעד, לבכירים אירופיאים. היום בבוקר (חמישי, 1/6/2017) נפגש חגי אלעד עם שר החוץ הדני, אנדרס סמואלסן, ומחר ייפגש עם שגרירי 28 מדינות האיחוד האירופי בבריסל.

בתחילת השבוע הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא ייפגש עם מנהיגים שייפגשו עם ארגונים הפועלים למען סיום הכיבוש. זהו צעד נוסף שנוקטת הממשלה במטרה להשתיק את המתנגדים למדיניותה: כלי התקשורת, פעילים, אקדמאים, אמנים וארגוני זכויות האדם. אלעד אומר כי בפגישותיו יבהיר כי סיום הכיבוש הוא צעד פרו-ישראלי, פרו-פלסטיני, ומימוש של צדק. ״הדרך הבלתי אלימה הנדרשת כעת כדי להביא לסיום הכיבוש היא פעולה בינלאומית נגדו. בלי פעולה בינלאומית, אלימות הכיבוש תמשך באין מפריע, וכן גם הדיכוי, חוסר הצדק והפחד. שמירה על זכויות האדם וחירויות היסוד היא חובה אנושית בכל מקום ובכל זמן. לאירופה יש אחריות מוסרית ייחודית כלפי ביטחונה של ישראל. אבל הביטחון שלנו לא יכול להתקיים על בסיס דיכוי הפלסטינים. למעשה, הדיכוי שלהם הוא הבסיס להיעדר הביטחון שלנו".

הבוקר, יום חמישי ה-1 ביוני, נפגש חגי אלעד עם שר החוץ הדני אנדרס סמואלסן בקופנהגן ובהמשך יתקיים אירוע פתוח לציבור בו ידברו אלעד וג'בארין בחסות העיתון הדני החשוב פוליטיקן. את האירוע, שכותרתו "50 שנות כיבוש", ינחה אנדרס ג'ריכו, כתב המזרח התיכון בעיתון. מחר ייפגש עם שגרירי 28 המדינות החברות, במסגרת הוועדה המדינית-ביטחונית (PSC) של האיחוד האירופי. גוף זה מפקח על יישומה של מדיניות האיחוד האירופי בענייני חוץ ובטחון. בפגישה עם הוועדה המדינית-ביטחונית ישתתף גם שעוואן ג'בארין, מנכ"ל ארגון זכויות האדם הפלסטיני אל-חאק. נציגים של ארגוני זכויות אדם מעזה הוזמנו להשתתף אף הם, אך הגעתם תלויה בנכונותה של ישראל לאפשר את יציאתם מהרצועה, שעל כל תושביה מטילה ישראל מצור זה עשור.

מתוף דף האירוע '50 שנות כיבוש'.

ביום שלישי, ה-6 ביוני, ישתתפו מנכ"לי הארגונים באירוע עם שגריר צרפת לשעבר פייר וימונט, שיהיה פתוח לציבור, ויתקיים במרכז בוזאר בבריסל.
בנוסף, אלעד יישא דברים בסדרת אירועים באירופה לציון שנת החמישים לכיבוש ואף ייפגש עם מקבלי החלטות, דיפלומטים ופעילים לשיחות על הצעדים הנחושים הנדרשים כעת על מנת להביא לסיום הכיבוש.

מתוך כנס '50 שנים לכיבוש' שנערך בכנסת לפני חודשים מספר:

לא בדמוקרטיה: כנס בכנסת על 50 שנים לכיבוש (לדף הכתבה »)(Available in English, Spanish)

קולות מתוך כנס בנושא 50 שנות כיבוש אשר נערך ב-15.2.2017 בכנסת. בכנס נכחו שגרירים של האיחוד האירופי ושל מדינות שונות, נציגי ארגוני החברה האזרחית בישראל, וחברי כנסת ממפלגות השמאל.
הופק ע"י: | עלה ב: 16/02/2017

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס