יום שלישי   31-03-2020
עדכון חדשות |

: שירה ומחול בשטחים?

חברה נכתב על ידי

פסטיבל מחול שבמרכזו העצמת נשים – בשטחים.

ביום חמישי, 18.08.16, עומד להתקיים בפעם השמינית פסטיבל "מחוללות בכרמים". מדובר בפסטיבל המחול התנ"כי לנשים שבמרכזו העצמת נשים. המופע המרכזי בפסטיבל הוא של הזמרת גלי עטרי.

הבעיה – המיקום. פסטיבל "מחוללות בכרמים" מתקיים בשילה הקדומה. מדובר לא רק במקום בו, על פי אתר הפסטיבל, החל חג האהבה הקדום, אלא גם באזור הנמצא בלב השטחים הכבושים.

  • צפו בכתבה על מחאה פלסטינית בעקבות הופעתו של הזמר אהוד בנאי בסוסיא לפני כשלוש שנים: 
דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

פעילות ופעילים חתמו על עצומה הקוראת לזמרת גלי עטרי לא לשיר באירוע. ההחלטה של אמנית או אמן לגבי הופעה בשטחים שמעבר לקו הירוק פעמים רבות נתפשת כאמירה פוליטית. דוגמא בולטת לכך היא הסערה התקשורתית שנוצרה כאשר השחקן נורמן עיסא לא הסכים לשחק בבקעת הירדן.

יש הטוענים כי הופעה במקום שעומד במרכזו של סכסוך ושל פגיעה בזכויות אדם משמעה התעלמות מהמצב. זאת משום שבשטחים האפליה בין יהודים לפלסטינים בולטת במיוחד ולכן שיתוף פעולה עם חיי תרבות במציאות הזאת תורם להנצחת המצב הקיים.

באופן כללי, לחצים בינלאומיים ואף חרמות מופעלים על אמנים ישראלים, ביניהם אף על אמנים שבוחרים לא להופיע בשטחים. חלק המאמנים טוענים כי מטרתה של האמנות לגשר וכי יש לשמור על ההפרדה בין אמנות לבין סכסוכים פוליטיים.

דרגו - עד כמה הכתבה:
מחדשת
מעניינת
חשובה
עשויה היטב
 
  נמוך       גבוה

(בתמונה הראשית: צילום מסך מתוך אתר הפסטיבל "מחוללות בכרמים")

  כתבות ווידאו שחבל לפספס