ידיעה כתובה |

: הסגר על חברון ממשיך, 6 פצועים מירי בקלנדיה

מדינה נכתב על ידי

הסגר על העיר חברון והכפרים הסובבים אותה ממשיך זה היום הרביעי ברציפות. לפנות בוקר כוחות צה"ל פוצצו שני בתים בקלנדיה של משפחות הצעירים הפלסטינים שהרגו שני ישראלים בירושלים בחודש דצמבר.

הענישה הקולקטיבית בכל הגדה מתגברת בעקבות החלטות הקבינט לאחר שני הפיגועים באזור חברון. צה"ל חסם את הכניסות והיציאות מהכפר בני נעים, מחנה הפליטים בית פוואר, העיירה יטא, דורא והעיר חברון. מאות אלפים חסומים מלצאת או להיכנס לכפריהם ולעירם מה שמשבש כמובן את חיי התושבים וגם את מעבר הסחורות והכלכלה.

פת חסימות שתיעד תחקירן בצלם, נאסר נוואג׳עה, ופעילים נוספים בדרום הר חברון

פת חסימות שתיעד תחקירן בצלם, נאסר נוואג׳עה, ופעילים נוספים בדרום הר חברון

במקביל מבצעי המעצרים נמשכו הלילה וכ-15 פלסטינים נוספים נעצרו, בינהם שני אחיו של הנער שדקר למוות את הילדה הלל אריאל בקריית ארבע. אחיו של הדוקר מצטרפים לאחותו שכבר נעצרה ע"י ישראל, בנוסף, ראש הממשלה הורה להרוס את בית המשפחה. במהלך פשיטה נוספת של צה"ל הלילה בעיירה דורא נפצע צעיר פלסטיני מירי אש חיה ברגלו ופונה לבית חולים לקבלת טיפול.

פלסטינים חסומים ע"י חיילים חמושים באזור חברון

פלסטינים חסומים ע"י חיילים חמושים באזור חברון

בקלנדיה נפצעו שישה צעירים פלסטינים מירי אש חיה במהלך עימותים בין כוחות צה"ל שהרסו שני בתים במחנה הפליטים לבין תושבי המקום שניסו למנוע את ההריסה. אחד מהצעירים נפצע קשה לאחר שקליע שחדר לגופו פגע בעמוד השדרה. יש לציין כי מבצעי הפיגוע עיסא אסאף וענאן חמאד נורו למוות בזירת הפיגוע בדצמבר האחרון, בתי משפחותיהם נהרסו היום כליל.

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס