תמלול הכתבה: סינדרום ירושלים

קריינות: ירושלים בערה אתמול – שריפות כילו חלקות יער, חום בלתי נסבל והפגנות לוהטות ברחובה הראשי של שועפט במזרח העיר, לא רחוק מגדר ההפרדה.

כאמל עוודאללה: ההרגשה לא טובה, מהיהודים שעשו זאת, טרוריסטים, אומרים שרק הערבים הם טרוריסטים, מי שעושה את המעשים האלה עם ילד קטן, חוטפים אותו באוטו, ושורפים את גופו ורוצחים אותו זה טרור! נכון?

עידוא דגן: מאז שעות הבוקר ועד עתה לא נרגעו המהומות בכפר שועפט בעקבות מציאת גופתו של הנער בן ה-16 בן הכפר לפנות בוקר. עשרות מפגינים עדיין נותרו בשטח ומתעמתים עם כוחות המשטרה שנעזרים באמצעים לפיזור הפגנות.

כאמל עוודאללה: זאת הולכת להיות אינתיפאדה יותר גדולה מהראשונה והשניה, זה משהו יותר גדול, כי זה מה שממשלת ישראל רוצה, המתנחלים רוצים את זה. זהו אני לא יכול לדבר יותר.

וויסאם מסוואדה: כולם אומרים זה נקמה בגלל הנערים שמצאו, אחד מול אחד אתה מבין, אתה יודע את זה... במשטרה לא קיבלו החלטה כי זה עדיין בחקירה, אבל אתה יודע, מצב קשה, זה לא קל למשפחה, זה רצח, שרפו אותו ו... אני מקווה שיהיה ברור הכל בשעות הקרובות.

קריינות: בכל מקרה זה נגמר בשלוש תחנות הרכבת הקלה שהושחתו, מספר פצועים מקרב המפגינים ושני צלמי עיתונות שפונו לטיפול רפואי כתוצאה מירי השוטרים.

דוברת בעצרת: העם התחיל להתעורר ולהבין שאם הוא ישתוק, החושך ישלוט פה.

קריינות: באותה השעה, בכיכר החתולות שבירושלים המערבית, התקיימה הפגנה גדולה נגד הקריאות לנקמה המציפות את המרחב הציבורי עקב רצח הנערים, וסלידה מהמניע הלאומני של רצח הנער אבו חדיר, כפי שמסתמן.

תמי גוטליב: רגע לפני שיהיה פה פיצוץ שאנחנו לא נצליח להשתלט עליו, של אלימות ושל כעס ושל שנאה, אנחנו רוצים קצת להרגיע את הרוחות ולהגיד שיש דרך אחרת, להתמודד גם ברגע הקשה הזה. הזמנו חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית, הגיעו מי שהגיעו, אנחנו היינו שמחים למשל לראות אם היה פה גם ח"כ ערבי וגם ח"כ ימני, לאט לאט.

גדי גבריהו: מתבצעים פשעי שנאה כנגד ערבים לא מאתמול בערב בירושלים, תקופה מאוד ארוכה וזה עובר לנו מעל הראש. אירוע שהתבצע בבית העין, בסינג'יל, פה בכיכר החתולות, בכיכר ציון, אנשים נפצעו קשה, אנשים נהרגו, אנחנו צריכים להיות שותפים לצער שלהם והם צריכים להיות שותפים לצער שלנו, ואז אולי יש סיכוי לחיים משותפים.

עינת גומל: בירושלים כל כמה זמן שקורה משהו אז העיר בוערת, וכולם באים לפה, וגם אנשים שהעיר הזאת אולי פחות חשובה להם כתושבים באים פשוט להכתיב אג'נדה, לכבוש. אני חושבת שדברים כאלו עלולים להבריח את המדינה שלנו חזרה, לא רק את ירושלים, מירושלים תבוא הבשורה ואם זה לא יצליח פה, זה לא יצליח באף מקום. אם הייתי פלסטינית שגרה בשועפט גם הייתי מארגנת הפגנה של תג מאיר שתכניס את האנשים הקיצוניים לאותה משבצת שמגדירה אותם כקיצוניים.

 

קריינות: לאחר כשלון הטיפול ברצח הנערים החטופים, במשטרה ובשב"כ עושים מאמצים מוגברים לאתר את הרוצחים של גיל-עד נפתלי ואייל כמו גם את רוצחיו של מוחמד, האינטרס הראשוני משני הצדדים הוא להוריד את גובה הלהבות של סבב הרציחות הנוכחי, וזה יהיה חייב להיות מגובה בהתחממות בתהליך המדיני. 

סוף תמלול הכתבה: סינדרום ירושלים
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס