ידיעה כתובה |

: דייגי יפו במלחמת קיום

חברה נכתב על ידי

תושבי יפו נאבקים לשרוד כלכלית כשכרישי הנדל"ן והעירייה דוחקים אותם מהשכונות ומהבתים באופן שיטתי. במקביל דייגי נמל יפו, שרבים מהם תושבי העיר, נדחקים גם הם מסביבת עבודתם ע"י העירייה והרשויות ונרמסים תחת האינטרסים הכלכליים של בעלי ההון.

מדיניות ארוכת שנים של דחיקת האוכלוסייה הערבית-פלסטינית מיפו בשילוב עם המדיניות הקפיטליסטית של חיסול הדיור הציבורי והדיור המוגן יצרו מציאות בלתי אפשרית לאלפי תושבים. מאות משפחות חיות תחת איום הריסה או פינוי, כאשר מי שרוצה לתבוע את זכותו על ביתו מכניס עצמו למאבק מתיש שלא מניב פירות מול הבירוקרטיה של עמידר, מנהל מקרקעי ישראל, עיריית ת"א-יפו וכו'.

בסיור ביפו של חברי הכנסת מסיעת חד"ש, הסביר עו"ד אמיר בדראן על המו"מ המתמשך מול הרשויות בניסיון לבצע תהליך "לגליזציה" של הבנייה והמגורים ביפו. מדבריו עולה כי הרשויות מסכלות כבר שנים כל פיתרון בר קיימא שמוצע לסיום מצוקת הדיור ביפו ובמקום זאת מקדמות יישום הולך וגובר של פינויים והריסות בתים בשכונות יפו בשנה האחרונה.

בהמשך הסיור הגיעו חברי הכנסת לנמל יפו לשיחה עם הדייגים במקום. הדייגים בנמל יפו נדחקים כבר שנים ע"י העירייה לשטח הולך וקטן בנמל במגמה להפוך את המבנים והמחסנים בהם הם משתמשים למסעדות, חנויות ושאר בתי עסק שיאפשרו לעשות כסף רב. הדייגים סיפרו על אטימות מוחלטת לצרכיהם ובקשותיהם מצד העירייה ועל התמודדות עם פגיעה קשה בפרנסה. מדובר בעובדים קשיי יום שרבים מהם מתקשים לפרנס את משפחותיהם. לאחרונה בנוסף לקשיים המקומיים התווספו גם הגבלות הדייג של משרד החקלאות אשר אוסר על דייג במשך מספר חודשים בשנה ולא מפצה את הדייגים או מציע להם אלטרנטיבה כלכלית אחרת.

צפו בפגישת חברי הכנסת עם הדייגים המסבירים על הבעיות בנמל

  כתבות ווידאו שחבל לפספס