תמלול הכתבה: הדיור הציבורי- הסיבוב האחרון

אייבי בנימין: לא רוצים את העניים בפרוייקטים של "יש עתיד" ו"הליכוד". זה הסיפור הגדול. זה הגזענות שיצאה עכשיו מועדת הכנסת.
זהבה גרינפלד: "יש עתיד" עכשיו היו באיזו ישיבה והיתה הצעת חוק שאורלי לוי מקדמת, שבכל מתחם דיור של מעמד הביניים יהיה דיור ציבורי, והם אמרו בפה מלא, ויש לנו ציטוטים, "אנחנו לא מוכנים שהדיור הציבורי יתערבב לנו במעמד הביניים" כי זה יוריד את היוקר של הנכס, כן? האנשים יורידו את הערך של הנכס? על מה הם מדברים?
אייבי בנימין: מירי רגב פעמיים קמה ויצאה כי לא נתנו לה לנהל דבר כזה. לא יהיה במדינת ישראל דבר כזה וגם לא יהיה חוק כזה.
טטיאנה קטוצ'קין: אני הבאתי היום 11 איש מהשכבה שלנו
כתב: רבים מהם גרים גם בדיור הציבורי?
טטיאנה קטוצ'קין: לא. לא, הם לא בדיור כי קצבת הנכות שלהם על מאה (אחוז) נכות, הכי גבוה, 2611 שקל נטו.
מירי רגב: הנושא של הדיור הציבורי הוא נושא בעייתי, כואב, שצריך למצוא לו פתרון. אני אסביר לכם מה הסיכום עם הממשלה לגבי הדיור הציבורי.
אורלי לוי אבוקסיס: הם חושבים שהילדים האלו, שהיום נלחמים בעזה, שנלחמים על הבית של כולנו, שהמדינה לא נלחמת על הבית שלהם, שאין להם לאן לחזור, יכולים לגור בחוץ ברחוב תחת כיפת השמיים, להסתבך בחובות נוראיים. אנחנו מסלילים את הדרך של הילדים של הזכאים לדיור ציבורי להיות השוליים של החברה. אי אפשר להפקיר אלפי משפחות לאג'נדה כזו שחושבת שדיירי הדיור הציבורי מורידים את הערך של הנדל"ן במדינת ישראל. חבר'ה, אנחנו עושים פרוייקטים, ועכשיו גם הבנתי מעוד נציג, לאוכלוסיה החזקה ביותר במדינת ישראל, נקודה. צריך לעצור את כדור השלג הזה. זו התחנה האחרונה. היה ולא נצליח, אני לא יודעת איך הציבור יסתכל עלינו. מכרנו לו לאורך שנים, מירי, שאנחנו מוותרים בעניינים חברתיים בשביל העניינים הביטחוניים. היום אנחנו מגלים, את יודעת, לא נעים לי לומר, לא ביטחון ולא חברה. איפה אנחנו עומדים?
מירי רגב: ...מנסה לפתוח ועדה וחברת כנסת פשוט לא מאפשרת לי לדבר. את לא נותנת ליושבת ראש הועדה לדבר, בשעה שש בערב הדיון יתקיים.
קהל בועדה: זו פחדנות לא לשמוע אותנו... מה את בורחת? קשה לך לשמוע אותנו? למה את בורחת?
חני ויטה: הוא בא הביתה בוכה, אמא אין אוכל בבית, למה זה ככה? הוא בחיל אוויר, למה זה ככה? למה? איפה צדק?
תמרה רוז: אין לי דירה, אין שום דבר, עכשיו גם הבן בעזה.
זהבה גרינפלד: יש פה אנשים קשים, שקשה להם, אי אפשר לסלק אותם.
איציק שמולי: בכל פעם אומרים להם שבפעם הבאה, בתכנית הבאה יביאו אותם בחשבון וגם בפעם הזאת הם מגלים לתדהמתם שגם בפעם הזאת לא מביאים אותם בחשבון.
אייבי בנימין: לא רק שאנשים לא יכולים להגיע לקריטריונים, גם אלה שכבר בקריטריונים, התחתית, האנשים הכי מסכנים שאתם יכולים להעלות על דעתכם, לא מצליחים להגיע לדירה כי לא מתקצבים והחברות עמידר וכולי הפכו להיות כמעט אויבים של הציבור הזה.

סוף תמלול הכתבה: הדיור הציבורי- הסיבוב האחרון

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס