ידיעה כתובה |

: דייגי יפו קורסים תחת הקנסות וההגבלות

חברה נכתב על ידי

משרד החקלאות מוציא את הדייגים לחופשת קיץ כפוייה ללא תשלום או פיצוי. הדייגים מצדם יוצאים למאבק נגד האיום על פרנסתם.

משרד החקלאות הטיל מגבלה על הדייג בחודשי הקיץ הקרוב בטענה שהדבר נחוץ לבלימת הדלדלות הדגה. החברה להגנת הטבע ומשרד החקלאות מנהלים זה זמן רב מערכה בניסיון לבלום את פעילותם של דייגים שדגים באמצעות רשתות ומטילים עליהם מגבלות עומק וקנסות שונים. הדייגים טוענים מנגד שהטיעון הסביבתי הוא רק תירוץ וכי יש ניסיון לחסל את פרנסתם ולפנות אותם מנמל יפו.

לפני שבוע (10.04.2016) התקיימה הפגנה של דייגי נמל יפו נגד התוכנית של משרד החקלאות. בהפגנה, אמר יו"ר וועד דייגי יפו, סעדו זינב, ל-arab48.com ש: "הבעיה היא לא עצם הרחקתנו מהים למשך חודשיים. אנחנו מוכנים לא לדוג במשך חודשיים או שלושה, אבל הבעיה היא שהם לא מוכנים לתת לנו שום פיצוי. כולם יודעים שהדייגים הם מהשכבות החלשות ביותר מבחינה כלכלית. יש לנו שכר דירה לשלם, ותשלומים אחרים, אם לא נעבוד חודשיים יוציאו אותנו מהדירות."

נמל יפו. קרדיט: arab48.com

נמל יפו. קרדיט: arab48.com

סעדו זינב הסביר עוד כי לדעתו: "הצעד הזה (של משרד החקלאות) הוא חלק מסדרה של פעולות שנועדו לפנות ולגרש אותנו מנמל יפו. המטרה שלהם היא הרבה מעבר לדייג והפסקת הדייג, מה שנמצא על הכוונת זה הקיום הערבי בעיר."

היום התקיימה הפגנה נוספת מול משרד החקלאות בבית דגן והדייגים קוראים לציבור הרחב, ולתושבי יפו בפרט להשתתף בהפגנות המתוכננות ולעמוד לצידם במאבק על הישארותם בנמל.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס