ידיעה כתובה |

: זיהום בישראל

סביבה נכתב על ידי

דו"ח חדש של ארגון הבריאות העולמי שם את ישראל בין הארצות המזוהמות ביותר בעולם המערבי ובמקום ה-34 מבין כלל המדינות שנבדקו. 

על פי דו"ח ארגון הבריאות העולמי, זיהום האוויר בעולם עלה בשמונה אחוזים בחמש השנים האחרונות. מעל ל-80 אחוז מתושבי אזורים עירוניים בעולם חשופים לזיהום אוויר ברמות מסוכנות. באתר ynet פירטו על נתוני הדו"ח. כך למשל, ערים בעלות הכנסה נמוכה הן החשופות ביותר לזיהום אוויר בעוד שבמדינות בעלות הכנסה גבוהה המצב השתפר.

הדו"ח קבע כי ישראל היא מהמדינות המזוהמות ביותר בעולם המערבי. ישראל מזוהמת יותר מרבות ממדינות אירופה, אוסטרליה וצפון אמריקה.

מארגון "גרינפיס ישראל" נמסר בתגובה: "האחראים לזיהום האוויר הכבד חייבים לתת את הדין. הכתובת כבר מזמן על הקיר ובספסל האשמים נמצא לא אחר ממשרד האנרגיה. עצימת עיניים והסכמה שבשתיקה מצד הרשויות במקביל לתמיכה ותמריצים למזהמים הגדולים מצד משרד האנרגיה דרדרו אותנו לשפל הנוכחי."

"בהפוך על הפוך למגמות בעולם, שר האנרגיה שטייניץ משחק בחיי האדם ורק לאחרונה הבטיח כי הפקת חשמל מפחם מזהם תימשך עוד עשורים קדימה. כך, בשעה ששר האנרגיה קובר אותנו בפחם הוא ממשיך להערים מכשולים על אנרגיה מתחדשת נקייה ובטוחה. אנו קוראים לשר שטייניץ לנקות את ידיו מפחם ולקדם מתווה סולארי שיציב את ישראל בחזית העידן החדש", הם מוסיפים.

  • צפו בהפגנה שהתקיימה לקראת ועידת האקלים העולמית: 

די להרס האקלים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

היום (30/11/2015) נפתחה בפריז ועידת האקלים העולמית בהשתתפות מנהיגים רבים מרחבי העולם. ביום שישי האחרון, 27/11, נערכו צעדות בתל אביב ובכנרת בקריאה למנהיגים לעודד שימוש באנרגיה ירוקה.
הופק ע"י: | עלה ב: 30/11/2015

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס