ידיעה כתובה |

: בג"ץ מאשר שוב- תהרסו את הכפר

חברה נכתב על ידי

בית המשפט העליון דחה אתמול (17.01.16) בקשה לדיון נוסף בעניין פינויו של הכפר עתיר-אום אלחיראן על 1000 תושביו הערבים, כדי להקים על חורבותיו יישוב ליהודים.
בזאת למעשה אישר בג"ץ בפעם הרביעית את הריסת הכפר הבדואי כולו וגירוש תושביו, לצורך הקמת היישוב היהודי "חירן" על־ידי גרעין תורני, המורכב מיוצאי ההתנחלות עלי.

נשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור, כתבה בהחלטתה כי "אכן מדובר, כפי שציין פסק הדין מושא הבקשה, בעניין בעל חשיבות ורגישות ציבורית. עם זאת, אין די בכך כדי להורות על שמיעת התיק ב'גלגול רביעי'. מקרה זה אינו משתייך 'לאותם מקרים חריגים-שבחריגים, נדירים-שבנדירים, שבהם יקוים דיון נוסף'."

משה במקום מוסא, חירן במקום אום אלחיראן (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

תושבי עתיר אום אלחיראן תחת צווי הריסה ואיום להעיקר בפעם השלישית כדי שיוכלו לבנות על חורבות בתיהם יישוב יהודי.
הופק ע"י: | עלה ב: 10/06/2015

ממרכז עדאלה, שהגיש את העתירה בשם תושבי הכפר, נמסר בתגובה כי "בית המשפט כתב היום פרק נוסף, רביעי במספר, בתולדות הגירוש של תושבי הכפר מאז 1948, וזאת למרות הכרתו בעובדה שהתושבים הועברו לשטח בשנת 1956 בהוראת המושל הצבאי. ההחלטה נותנת לגיטימציה למדיניות הישראלית רבת השנים המופעלת נגד הפלסטינים אזרחי המדינה – מדיניות קולוניאלית המושרשת באידיאולוגיה של אפליה, הפרדה, ונישול גזעני. תושבי עתיר אום אלחיראן נאחזים בזכותם הקיומית, המוסרית והלגיטימית להמשיך ולחיות בכפר. הם ימשיכו במאבקם הצודק, וידונו בימים בקרובים בצעדיהם להמשך המאבק."

לקריאת החלטתה של השופטת נאור

רוצים להרוס להייפא את הבית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מספר ארגונים ועמותות ישראליות ארגנו אירוע סולידריות עם הכפר אום אל חיראן וניסו להביא "אחווה, שותפות ותקווה לחברה אחרת ולשלום מול כל העננה מסביב". המבקרים היהודים קיבלו הצצה של שעות ספורות לחיים בלי תשתיות מים וחשמל, בלי כבישים סלולים ובקיצור - חיים ללא הכרה מהמדינה. לראיון ברדיו כל השלום על הכתבה.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/11/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס