ידיעה כתובה |

: הסכם קיבוצי ראשון למורי המוסיקה בראש העין

חברה נכתב על ידי

הסכם קיבוצי המסדיר את שכרם ותנאי עבודתם של המורים במרכז המוסיקה של ראש העין, נחתם היום 4.1.16 לאחר מו"מ ממושך. ראש העיר מר שלום בן משה, שמשמש גם כיו"ר העמותה המפעילה את מרכז המוסיקה, חתם הבוקר על ההסכם הקיבוצי עם ארגון העובדים מען ועם ועד מורי המוסיקה.

בהודעה של ארגון העובדים נמסר: "לראשונה יקבלו מורי המוסיקה שכר על כל חודש אוגוסט, כולל חופשה משולמת. ההסכם ייושם רטרואקטיבית החל מינואר 2015. סולם השכר ישקלל מעתה ותק מקצועי, תאר אקדמי ונסיון אמנותי, באופן שיתגמל מורים ותיקים ששכרם לא תאם את היכולות ואת התרומה שלהם, וייצור אופק התקדמות למורים צעירים. נקבעו גם תוספות שכר מוגדרות לניצוח על הרכבים מוסיקליים (מקהלות ותזמורות). ההסכם מהווה בשורה למורי מוסיקה רבים המועסקים במוסדות שאינם מוכרים כקונסרבטוריונים כ"נותני שרות" ללא כל זכויות סוציאליות."

מורי המוסיקה בתחילת מאבקם. 2013

מורי המוסיקה בתחילת מאבקם. 2013

אורית גורי זולוטוב, חברת ועד המורים במרכז המוסיקה אמרה: "אני ממש מאושרת להמשיך לעסוק במוסיקה ללא התחושה המעיקה שאין תמורה הולמת לעבודתי, וללא העננה של סכסוכי עבודה ושביתות. אני גאה בהישג שלנו ושל ארגון העובדים מען, ומאוד מקווה שכל מורי המוסיקה בארץ יקחו את התקדים הזה צעד אחד קדימה, ויתאגדו".

עקרונות ההסכם נחתמו למעשה כבר ביוני 2015 אך נזדקקו לאישור הממונה על השכר במשרד האוצר על מנת לחתום על ההסכם ולהביאו לכדי מימוש.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס