ידיעה כתובה |

: הסכם קיבוצי תקדימי הושג בראש העין

חברה נכתב על ידי

הסכם קיבוצי תקדימי המסדיר את תנאי העבודה של מורי המוסיקה במרכז המוסיקה נחתם בראש העין.
מורי המוסיקה בראש העין, וארגון העובדים מען שבו הם מאוגדים, חתמו שלשום, ה- 21.6, על הסכם קיבוצי המסדיר את שכרם ואת תנאי עבודתם. ההסכם הושג לאחר מו"מ ממושך שנוהל בין מען ובין העמותה לשירותים חברתיים, המנהלת את מרכז המוסיקה בראש העין, והכפופה לעיריית ראש העין. ההסכם נחתם בשלב זה בראשי תיבות, שכן הוא כפוף לאישורו של הממונה על השכר במשרד האוצר. עם השגת האישור, ההסכם יופעל רטרואקטיבית מהמועד הקובע לתחילתו והוא 1.1.2015.

ועד מורי מרכז המוסיקה היה שותף מלא לגיבוש הסעיפים המרכזיים שהושגו בהסכם. ההישגים העיקריים שהושגו בהסכם למורי המוסיקה כוללים: העלאת שכר מיידית ממוצעת של 15% בשכר המורים, קידום בשכר בכל שנה לפי ותק, תארים אקדמיים והישגים מקצועיים, ותשלום עבור חודש אוגוסט. אחד ההשגים החשובים בהסכם הוא תיקון שכר המורים הוותיקים, שחלקם הועסקו מעל ל-20 שנה במרכז בשכר נמוך, ועתה זכו להעלאה משמעותית.

הסדרת סעיפים אלו בהסכם קיבוצי יוצרת בטחון תעסוקתי למורי מרכז המוסיקה בראש העין, שכמו אלפי מורי מוסיקה אחרים בישראל סבלו עד היום משכר נמוך, העדר קידום, העדר בטחון סוציאלי וחודשים ללא משכורת בחופשות של בתי הספר. ההסכם הקיבוצי בראש העין מהווה תקדים חשוב למרכזי מוסיקה דומים בערים אחרות, בהם עדיין נהוגה העסקת מורים כפרילנסרים ללא כל רצף וללא זכויות סוציאליות.

maan-mozika

אורית גורי חברת ועד המורים, אמרה: "אני מאוד מרוצה, כי אני מרגישה שההסכם מבטא הערכה לעבודה שלנו, ומסכם קריטריונים ברורים לתגמול המורים. אני שמחה שראש העיר נענה לאתגר, ומקווה שמורים למוסיקה בכל הארץ ילכו בעקבות התקדים שלנו, יתאגדו ויאבקו כדי שמעמד המורים למוסיקה ישתפר ברמה הארצית."

יש לציין כי במהלך המו"מ שארך כמעט שנתיים, הכריז ארגון העובדים על סכסוך עבודה, ואף השבית את העבודה בנובמבר 2014 למשך יומיים. המאבק כלל ארגון של קונצרט מחאה מול בניין העיריה, שבסיומו הוזמנו המורים לאסיפת מועצת העיר, שם הכריז בפניהם ראש העיר שלום בן משה, על מחויבותו להסדרת נושא שכרם ותנאי עבודתם, והבטיח לתקן את עוולות העבר.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס