ידיעה כתובה |

: מי לא שמע\ה על "שוברים שתיקה"?

חברה נכתב על ידי

אנחנו נחשפות\ים ל"שוברים שתיקה" בעוצמה רבה בתקופה האחרונה, בכך אין ספק. לפוסטים של הארגון בפייסבוק יש מאות ואלפי לייקים ושיתופים רבים. נשות ציבור, חברות וחברי כנסת מתבטאים בתמיכה או בהתנגדות נחרצת כלפי הארגון. ההסתה מרובה, הדבר ברור, אך גם החשיפה.

לקריאה על "שוברים שתיקה" מזווית פמיניסטית

לקריאה על הפריבילגיות השמורות ל"שוברים שתיקה"

לצד ההתנגדות והשלילה של הארגון ניתן לשמוע גם ביטויי תמיכה. נכון לזמן כתיבת עדכון זה, נאספו 3,934 חתימות על עצומת תמיכה ב"שוברים שתיקה". בעצומה נכתב: "קשה מאוד לקרוא את העדויות. קשה לשמוע את העדויות מפי החיילים. קשה לראות את הסרטונים. אך יש לנו חובה, כאזרחי המדינה, לדעת מה עובר על חיילנו, ולדעת מה חלקם עושים, בשירות הצבאי בשטחים הכבושים ובעזה." "לא נעמוד בשקט כאשר מכפישים את חברי הארגון. לא נעמוד בשקט כאשר מתנכלים לארגון, שבאומץ לב, מתעקש ליידע את הציבור לגבי התנהגויות לא ראויות של חיילי צה"ל. נכון – לא נעים לשמוע. לכן, אנחנו דורשים ממקבלי ההחלטות שיטפלו בבעיה האמיתית, במקום להתנכל למבשרים. ציד המכשפות לא יפחיד אותנו. היום זה "שוברים שתיקה", מחר זה יכול להיות כל אחד מאיתנו שמשמיע קול נגד התנהגויות לא מוסריות, שמפירות זכויות אדם."

די להסתה – שוברים את השתיקה! (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הפגנה נגד ניסיונות ההשתקה וההפחדה של הימין הקיצוני בגיבוי הממשלה. ההפגנה כללה צעדה ממצודת זאב בתל אביב ועד לאנדרטה של ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין. שבת, 19-12-2015.
הופק ע"י: | עלה ב: 20/12/2015

תופעה מעניינת היא התמיכה בארגון שלא מתוך סולידריות עם מטרותיו. תמיכה מסוג זה מנומקת בהסברים של הגנה על הדמוקרטיה ועל חופש הביטויי. בוגרות ובוגרי מכינות קדם צבאיות ניסחו מכתב הקורא לשמירה על מגעים עם הארגון, זאת על אף שלדבריהן\ם: "לא כולנו מסכימים כמקשה אחת עם תפיסת עולמו של הארגון." לעצומה שפרסמו כותבי המכתב נאספו עד זמן כתיבת עדכון זה 172 חתימות באתר "עצומה".

עולה השאלה האם בתוך הדיון על הלגיטימיות של קיום הארגון "שוברים שתיקה" ועל פעילות הארגון מחוץ למדינת ישראל מתפספס הדיון שהארגון ניסה לעורר מלכתחילה בנוגע לכיבוש ולפעולות התבצעות בצה"ל. התקווה היא שהדיון על הארגון יהווה פתח לדיון עמוק יותר על הצבא ועל הכיבוש.

מה דעתך על כיבוס הכביסה המלוכלכת בחוץ? (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ביום שישי, 6/6/2014, ציין הארגון "שוברים שתיקה" עשור לקיומו ו-47 שנים לכיבוש של 67. באירוע, שהתקיים בכיכר הבימה בתל אביב על פני עשר שעות, הוקראו עדויות חיילים על ידי הציבור. שאלנו את הנוכחים: "מה עמדתך כלפי הטענה כי הקראת העדויות של שוברים שתיקה היא כיבוס הכביסה המלוכלכת בחוץ?"
הופק ע"י: | עלה ב: 09/06/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס