תמלול הכתבה: מה דעתך על כיבוס הכביסה המלוכלכת בחוץ?

רונית מטלון: "הרגשתי דרך המכנסיים שלו מחלחל לו שהוא השתין מפחד. והוא בוכה, שוכב ככה בין שני חיילים בתוך ג'יפ. אחרי עשר קילומטר מהכפר עצרנו את הג'יפ והוא יצא החוצה בא מאחורה משך את הילד זרק אותו לצידי הכביש, בוכה."

תמי מולד-חי: אם יש כביסה מלוכלכת, כדאי לכבס אותה כדאי שהיא תהפוך לנקיה. זאת אומרת, יש פה איזשהו עניין של מירוק המצפון הפנימי שלנו והסתכלות ניחוחה על המציאות. אם נתעלם זה לא יעלם.

אורית קדר: אני מקווה מאוד שכל אירוע כזה עוזר לנו יותר להפסיק לטמון את הראש בחול.

אור: אני לא רואה בזה כיבוס הכביסה המלוכלכת בחוץ פשוט בגלל שהם עושים את זה בפנים, הם פונים אלינו, הם לא פונים אל הקהילה הבינלאומית לצורך העניין, ואני חושב שבעתיד, כשנבוא להסדר, אז אנחנו נסתכל מאוד שונה על הפעילות שלהם כיום. וכן,בהחלט, חד משמעית, אני חושב שהם אנשים אמיצים.

גיל הלל: וכשאני רוצה לנער את החברה שבה אני חיה וזו החברה שהכי חשוב לי ואם הדרך שלי לעשות את זה, זה גם לנער קצת את חו"ל שינערו את החברה שבה אני חיה, אני אעשה את זה.

מיכאל ספרד: הסכסוך הישראלי פלסטיני זה לא עניין פנימי והעולם צריך לשמוע, העולם צריך לדעת וגם להביע את דעתו בנושא.

עיסאווי פרייג': זה מחזק את החוסן של החברה והביקורת הזו היא ביקורת בונה, ביקורת כדי שנשיג חברה מתוקנת שבה צלם האדם הוא שיוביל אותנו בהתנהלותנו.

יפעת סולל: אני חושבת שרוב הציבור הישראלי נורא נורא נורא מתאמץ לא לדעת. נורא לא רוצה לדעת, וקל לו לא לדעת כי רוב התקשורת מעדיפה לא להתעסק.

אייל גרוס: זה אולי חלק מהפרדוקס כאן, כי להבדיל מהמדינות שהיה בהן הגבלות על חופש העיתונות וחופש המידע. פה אם רוצים את המידע הוא נמצא, הוא נמצא בעדויות בדוחות, ואני חושב שהאתגר זה לפרוץ איזה מחסום, איזו אידיאולוגיה שבה אנשים יודעים ומכחישים בו זמנית.

ישי מנוחין: אם ניקח את המטאפורה של מכבסים כביסה בפומבי, לפחות היא יוצאת נקיה. לעומת זאת להשאיר אותה מלוכלכת במחשכים, פטריות גדלות, עובש גדל, הרבה דברים רעים קורים. אין דבר מחטא יותר מאשר אור של שמש.

רם כהן: צריך לדבר על זה, צריך לשקף את זה, צריך להתריע וצריך כבר לסיים עם הכיבוש הזה.

סוף תמלול הכתבה: מה דעתך על כיבוס הכביסה המלוכלכת בחוץ?
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס