ידיעה כתובה |

: אירועי חנוכה אלטרנטיביים

חברה נכתב על ידי

לצד אירועי הדלקת הנרות המסורתיים של חג החנוכה, מתקיימים ברחבי הארץ גם אירועי חנוכה אלטרנטיביים המציגים ערכים של חירות, שוויון ומאבק בגזענות ובאלימות.

חנוכה הוא אחד החגים האהובים עלי. אני מודעת לכך שכמו רבים מחגי ישראל, החג נושא מסרים בעייתים ומיתוסים של מיליטריזם, גבורה ומלחמה. אבל הדלקת הנרות בחנוכייה הלא תקנית שלנו והשירים עם המסרים הבעייתיים, כאמור, אבל מוכרים הופכים את החג למהנה. ככל הנראה, אני לא היחידה שחווה פער בין ההנאה מהחגים לביקורת עליהם. בארץ מתקיימות יוזמות שונות לדרכים אלטרנטיביות לחגוג את החג.

חגים מגוייסים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

האם הציונות ניכסה את חגי ישראל ובעצם הפכה את לוח השנה העברי מלוח שנה דתי ללוח שנה ציוני? בחינת המיליטריזם בחגי ישראל.
הופק ע"י: | עלה ב: 03/07/2014

ב"דרכנו" מארגנות ומארגנים צעדת נרות בירושלים בקריאה נגד השנאה, האלימות והגזענות. באירוע בפייסבוק נכתב: "במיוחד בירושלים, הבירה שלנו, שבתקופה האחרונה ידעה יותר מדי טרור וכאב, עם פיגועים נגד יהודים בצד אחד ופעולות הטרור הגזעניות של להב"ה בצד השני. זה החושך שאנחנו באים לגרש." הצעדה תתקיים בנר שמיני של חנוכה, 13.12.15.

נשות הכותל קיימו אתמול, 06.12.15, טקס הדלקת נר ראשון בעזרת הנשים בכותל המערבי. בהתחלה, סירבו המאבטחים לתת להן להיכנס עם החנוכיות שהביאו. אך הסופו של דבר הן מספרות כי חברת הכנסת קסניה סבטלובה (המחנה הציוני) הכניסה את החנוכייה והטקס התקיים.

מחר, 08.12.15, יתקיים בכנסת אירוע חנוכה של השדולה לפלורליזם ושוויון אזרחי בראשות ח"כ מיכל רוזין. האירוע יתקיים בסימן זכויות אדם ואישה ביהדות. ישתתפו בו נציגות ונציגים מארגונים שונים כמו ישראל חופשית, רבנים לזכויות אדם ונשות הכותל.

ההזמנה להדלקת הנרות של השדולה לפלורליזם ושוויון אזרחי. מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ רוזין.

ההזמנה להדלקת הנרות של השדולה לפלורליזם ושוויון אזרחי. מתוך עמוד הפייסבוק של ח"כ רוזין.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס