ידיעה כתובה |

: בית הבושת פועל כדי שנשים לא "ירדו לרחוב"?!

חברה נכתב על ידי

היום (25/11/15) מצוין יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, מחר יתקיים דיון בבית המשפט על סגירת בית הבושת ביצחק שדה 36 בתל אביב. מה הקשר בין השניים?

"יש קו ישיר בין המצב הנורא של אלפי הא/נשים בזנות, בין מאות ואלפי הלקוחות שמשלמים עבור אונס בתשלום מידי לילה לבין האלימות נגד נשים בכלל החברה שלנו". כך נכתב בדף האירוע בפייסבוק אשר קורא לכל מי שיכול/ה להצטרף לדיון מחר, " כי עד שלא נבטל את האפשרות לעשות שימוש בגופן של נשים בכדי למלא צרכים מיניים ולראות בהן חפץ ותו לא, לא נמגר את האלימות. נהיה שם כי אנחנו לא מוכנות להתעלם יותר ממה שקורה מידי ערב ולילה בבתי הבושת, ב'דירות הדיסקרטיות', במועדוני החשפנות וברחוב. נהיה שם כי אנחנו יודעות שהזנות הורגת".

12289732_939289439497333_9154883025796064639_n

מתוך דף האירוע בפייסבוק

יום אחרי שיצוין ברחבי הארץ יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים, אחרי הדיונים בכנסת, הכנסים, הצעדות, הידיעות בתקשורת, יתקיים דיון בבית משפט השלום בתל אביב בבקשת הפרקליטות לסגירת בית הבושת ברחוב יצחק שדה 36.

הדיון על סגירת בית הבושת מתנהל כבר למעלה משנה ובהחלטה זמנית קודמת קבע בית המשפט שעדיף להשאיר את המקום פתוח כדי שהנשים לא יאלצו "לרדת לרחוב". במטה למאבק בסחר נשים ובזנות ובמכון "תודעה" מתנגדים להחלטה הקודמת של בית המשפט ומדגישים ש"ידוע זה מכבר שנשים מגיעות לרחוב לא בגלל שמקום זה או אחר נסגר אלא כאשר מצבן הפיזי והנפשי מתדרדר באופן שהן אינן 'מתאימות' עוד לבית הבושת. סגירת בית הבושת פוגעת בראש ובראשונה בסרסורים שמנצלים את הנשים וחיים על כספי ההתעללות ויכולה להיות במקרים מסוימים נקודת יציאה מהזנות לנשים הנמצאות במקום".

הדיון יתקיים מחר (26/11/15) בבית הדר דפנה בת"א בשעה 11:30. הציבור הרחב מוזמן להגיע לדיון ולתמוך בסגירת בית הבושת.

צפו בכתבה על המחאה שנערכה מול בית הבושת בירקון 98 באוגוסט האחרון לאחר שאישה בזנות שעבדה והתגוררה במקום שמה קץ לחיה:

זנות הורגת (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עצרת זכרון ומחאה בעקבות התאבדותה של ג'סיקה, אשה בזנות, בדירה בה חייה ונוצלה. העצרת התקיימה ברחוב הירקון ב-22.8.2015. לראיון ברדיו כל השלום על סיקור העצרת.
הופק ע"י: | עלה ב: 24/08/2015

  כתבות ווידאו שחבל לפספס