ידיעה כתובה |

: טנקים של צה"ל פלשו לשטח הרצועה הבוקר

מדינה נכתב על ידי

לפי הדיווחים בכלי תקשורת פלסטינים שלושה טנקים ושלושה דחפורים של צה"ל נכנסו הבוקר לשטח רצועת עזה ליד העיירה אל-קרארה שנמצאת צפונית מזרחית לחאן יונס.

הכוחות יצאו מבסיס כיסופים ונכנסו לשטחים חקלאיים של העיירה אל-קרארה בסמוך לגדר הגבול. הדחפורים עסקו בגריפה ו"חישוף" של השטח בגיבוי כוחות שירו באוויר פצצות עשן וגז. עוד דווח שבאזור נראתה תנועה ערה של כליי טיס צבאיים בלתי מאויישים שככל הנראה "חיפו" על פעולת הצבא בשטח.

קרדיט: arab48.com

קרדיט: arab48.co

יש לציין כי מדינת ישראל נוקטת במדיניות ארוכת שנים של השחטת שטחים חקלאיים וייבול חקלאי פלסטיני כחלק ממדיניות הענישה הקולקטיבית כלפי תושבי הרצועה. התירוץ הבטחוני לפעולות אלו הוא שקיומם של שטחים לא "חשופים" ליד גדר הגבול שמקיפה את הרצועה מקשה על צה"ל לסכל ניסיונות חבלה ותקיפה של המוצבים הצבאיים לאורך הגדר.

האירוע הבוקר מגיע לאחר התקפות קשות על תושבי רצועת עזה כאשר מאז תחילת אוקטובר נהרגו שם 17 פלסטינים. 15 מירי חיילי צה"ל במהלך הפגנות וצעדות לעבר הגדר ושתיים נוספות, אם ובתה בת השלוש, כתוצאה מהפצצת חיל האוויר ב(11.10.2015). עוד 393 פלסטינים נפצעו מירי חי במהלך ההפגנות ברצועה ו110 נוספים נפצעו מירי כדורי מתכת מצופים גומי.

 

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס