ידיעה כתובה |

: "מנסים לרוקן את הגדה המערבית מפלסטינים"

מדינה נכתב על ידי

ח"כ חנין פנה במכתב דחוף לשר הביטחון, נגד הכוונה להרוס מחצית מבתי הכפר ח'ירבת סוסיא.
ח"כ דב חנין (חד"ש, הרשימה המשותפת) פנה במכתב דחוף לשר הביטחון, משה יעלון, במחאה על הכוונה של הצבא להרוס מחצית מבתי הכפר הפלסטיני ח'ירבת סוסיא, שנמצא בדרום הר חברון, בגדה המערבית. התושבים עתרו לבג"ץ נגד הכוונה להרוס את בתיהם, והדיון אמור להתקיים ב-3 באוגוסט. אולם בלחץ עמותות המתנחלים – החליטו בצבא להרוס את הבתים עוד בטרם יתקיים הדיון.

הפגנה בסוסיא אחרי החלטת ההריסה בבג"צ (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

לרגל יום הנכסה (כיבוש 67') ונגד הריסת הכפר סוסיא, יצאו מאות להפגין בסוסיא ב-5.6.2015. להרחבה בנושא סוסיא.
הופק ע"י: | עלה ב: 09/06/2015

"אני פונה אליך בדרישה כי תבטל לאלתר את איומי ההריסה התלויים ועומדים מעל בתי התושבים, ואת הניסיון לבצע מחטף עוד בטרם דן בית המשפט בעתירתם. לא ייתכן שזכותם לקורת גג של 250 תושבי הכפר תהפוך למרמס", כתב ח"כ חנין לשר הביטחון.

ח"כ דב חנין בהפגנה נגד גירוש סוסיא

ח"כ דב חנין בהפגנה נגד גירוש סוסיא

לדברי ח"כ חנין, "לא יתכן כי נציגי המתנחלים הם שקובעים את סדר היום בגדה המערבית, ונמצאים מעל מוסדות התכנון ואפילו מעל בג"ץ. לא יתכן כי עשרות ומאות אנשים ימצאו עצמם ללא קורת גג אך ורק בגלל רצון של אישים בימין הקיצוני להרחיב את ההתנחלויות הסמוכות. מדובר כאן למעשה על גירוש בכפייה של קהילות שלמות, במטרה לרוקן מפלסטינים את שטחי C, המהווים את רוב שטח הגדה המערבית, ולהמשיך להכשיר את סיפוח השטחים. זוהי תכנית פוליטית מסוכנת, ומולה עלינו להיאבק יחד, ישראלים ופלסטינים".

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס