הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו 12 תגובות באתר

 1. יעל 4 בינואר, 2010  בשעה 8:29

  הצגת הנושא בצורה כל כך פשטנית היא לדעתי תעודת עניות לתנועה זו.
  עזה, היא לא העיקר בכל הסכסוך הזה. גם הכיבוש הוא לא עיקר הסכסוך היום. הקונפליקט הוא קצת יותר גדול והוא ממזמן גלש מגבולות המזרח התיכון, ואנחנו ישראל כבר לא יכולה לדעתי להיות המושיע של הבעיה.
  הכוונה היא שהקונפליקט הוא בין תרביות. התרבות המערבית מול התרבות המוסלמית. אין כאן גבולות וההוכחה המתבקשת היא הפיגועים שנעשים בכל העולם.
  עזה היא רק עוד נקודה על הגלובוס בקונפליקט העולמי.
  אני מתפלא שהתנועה חושבת שאנחנו המדינה הקטנה הזו יכולה וצריכה לפתור קונפליקט עולמי זה.
  היום אנחנו העם היושב בציון חייב לדאוג לעצמו. אנחנו צריכים לעשות הכל למנוע מאותם מוסלמים להפוך את האזור לנחלי דם ושכול. וכן להעביר את המוקד למקום אחר.
  אני מתפלא, שתושבי עזה גם אחרי שיצאנו משם, וחזרנו לגבול הבין לאומי, וכן סגרנו אותו למעבר חפשי, עדין מבקשים את הקרבתנו. גבול הוא חיץ בין מדינות והמעבר הוא בסמכות המדינות ואני לא מבינה מדוע אתם חושבים שעזה נמצאת במצור? האם גם מדינתנו נמצאה במצור לפני השלום עם מצרים וירדן?
  מדוע אחיהם המוסלמים במדינות מצרים, סעודיה ירדן, לא מגישים להם את התמיכה? מדוע תמיד זו הבעיה שלנו?

  קשה לי היום לקבל שאנחנו היום הגורם להמשך הקסמים על הדרום. קשה לי לקבל שאנחנו הגורם להתחמשותו של החיזבאללה, קשה לי להבין את הטרור העולמי כנגד מי?

  אין לי בעיה שיפה הנפש במדינתו מבקשת לתמוך בתושבי עזה, אבל ראו את התפתחותם של תושבי הגדה, גם שם יש "כיבוש" ובכל זאת הבינו שכדאי להם לעזור לעצמם והכלכלה מתפתחת, נכון שעדין יש קולות של טרור אבל אני מקווה שרוב המוסלמים מבינים שטרור הוא לא יביא אותם לשום מקום באזור שלנו.

  אני בטוחה שלא הצליח לשכנע אותכם בהתפקחותי, אבל היום עניי עירי חשובים לי יותר מעניי עזה, אני מאמינה כי כל קהילה אחראי לגורלה, ואם ממשלת עזה הייתה מבינה שחשוב יותר להשקיע בתשתיות ופחות בציוד צבאי, פחות להתעסק עם שקרים ויותר להשקיע ברווחתו של עמם, מצבם היום היה אחרת.

  והפניה שלכם לא צריכה להיות כלפי ממשלת ישראל, פנייתכם צריכה לבוא אל האו"ם, שיכנס לעובי הקורה למקום זה, ויעזרו לעם וכך העם יוכל להדיח את המרצחים שגורמים כאן באזור לצער וכאב.

  אני מקווה שלא הקמתי את צעקתכם נגדי.
  אשמח לקבל תגובה מלומדת ולא מקנטרת. 

 2. הMפצח 4 בינואר, 2010  בשעה 11:27

  את עזה היה צריך לשרוף עד היסוד.
  לא נורא, יש עופרת יצוקה 2…

 3. יהודי 4 בינואר, 2010  בשעה 12:07

  לא פרופויצונאלית..
  סקרים הראו ש97 אחוז מהישראלים תמכו במבצע מהרגע הראשון.

  הבמה שהביאו לכם, ל3 אחוז הנותרים, היא לא פרופורציונאלית בגרוש ביחס לגודלכם האפסי.

 4. סנופי 6 בינואר, 2010  בשעה 19:15

  בס"ד

  הלוואי ותגורו יום אחד עם אהובי נפשיכם ונראה איך תצאו משם ואם בכלל תצאו

 5. סנופי 6 בינואר, 2010  בשעה 19:19

  יש פתגם שאומר כל המרחם על אכזרים ,מתאכזר לרחמנים ,אז אתם בהחלט על הדרך הזאת .ומעניין אם מי שמוחה כ"כ חזק ביקר בשדרות בימי המלחמה ??? או שמא למחות זה נחמד להרגיש חלק מקבוצה זה כוח . כשגרים בת"א רחוק מאיזור הפגוע

 6. אלון 7 בינואר, 2010  בשעה 11:57

  הצגת ישראל כפושעת מלחמה היא מעוותת ומסולפת. בעזה היחס בין טרוריסטים (לוחמים) הרוגים לבין חפים מפשע הוא בערך 1:1, כלומר הרוג חף מפשע על כל חמוש הרוג. היחס הרגיל בכל המלחמות מסוג זה הוא 1:6 – ששה חפים מפשע הרוגים על כל לוחם הרוג. אין תקדים למלחמה כל כך נקיה בהיסטוריה של המלחמה בטרור.

  העובדה שנהרגו (כנראה) 700 חפים מפשע אינה מעידה עדיין על "פשעי מלחמה". בפאלוג'ה בעיראק הרגו האמריקאים במבצע שנמשך 30 יום 1,000 טרוריסטים, ובתוך כך 6,000 חפים מפשע, ואף גולדסטון לא קם, ואף "פעיל זכויות אדם" לא דרש להעמיד מישהו לדין. ב-1971 הרג המלך חוסיין פי שלוש פלסטינים מכפי שהרגה ישראל בכל 42 שנות הכיבוש, ואף אחד מחבריהם היקרים של הפלסטינים לא פצה פה. הטייסים האמריקאים ומפקדיהם, שחיסלו את מוסאיב זרקאוי במבצע שהיה העתק מדויק של חיסול סלאח שחאדה, רק שנהרגו בו 50 אזרחים ולא 16, כולם יכולים לשוטט בעולם בחופשיות ואף אחד לא מאיים עליהם במעצר.

  תושבי עזה עזי הנפש נותנים גיבוי לשליטיהם המבצעים פשעי מלחמה, כשהם יורים ירי מכוון על אוכלוסיה אזרחית. אבל בשבילכם הם גיבורים.

  ובאשר למצור – כולם יודעים בדיוק מדוע המצור על עזה נמשך. החמאס יכול להביא להסרת המצור תוך יום אחד, ברגע שישחרר את גלעד שליט. מכיון שהוא אינו עושה זאת, כנראה שהמצור לא כל כך מפריע לתושבי עזה. זוהי בחירה חופשית שלהם.

 7. ערב 12 בינואר, 2010  בשעה 11:46

  די נמאס כל התעמולה החולנית הזו,לכל יפי הנפש למינהם נראה אותכם 24 שעות בעוטף עזה..

 8. יצחק ירושלמי 12 בינואר, 2010  בשעה 19:38

  השינאה העצמית שלכם מזכירה לי את "היהודים" משתפי פעולה עם הגרמנים. כדי לשרוד עשו כל הבזיונות וכעת הזדוניות והרוע של מבקשי רעתנו מפיצוץ אוטובוסים ועד בכלל אינם סיבות טובות לבקר אותם וכן להכפיש את שם ישראל כאן ובעולם . חיזרו בתשובה וה' יביא שלום ולא בזכות ישראלים שמתחברים לרשעים…

 9. שמי 20 בינואר, 2010  בשעה 23:31

  כתבה מעולה! תודה

 10. איתן לרנר 25 בינואר, 2010  בשעה 11:20

  חלק מהתגובות הן תגובות מותנות של שנאה חולנית לכל מי שחושב אחרת.זאת תמונת המצב המפחידה בישראל של היום.לכותבת העיניינית מהתגובה הראשונה:את באמת לא רואה את הקשר בין יחסנו לפלסטינים והדיכוי שהם עוברים 60 שנה בארץ לבין הפעולות הנגדיות .
  אנחנו לא צריכים לפתור שופ קונפליקט עולמי ותתפלאי לגלות כמה בקלות דברים היו משתנים לו היינו מתייחסים בכבוד ומאפשרים לפלסטינים חיים טובים כלכלית , פיזית , רגשית ולא חונקים אותם. אני מתחיל להאמין שהמדינה הדו לאומית היא המצב בפועל והפתרון כיוון שלמעשה סיפחנו את השטחים . עזה הופצצה ונעשו בה פשעי מלחמה ולמי שהגיב בשם האיזון טען שגודסטון לא קם כנגד אמריקה על מעשיה בעיראק, האם זה שמישהו פשע והצליח (בינתיים)לחמוק ,מאפשר לך מוסרית לפשוע גם?אלו לא אמות המידה שלי ושל אדם נורמלי.אמת המידה היא האם זה מעשה מותר ומוסרי ולא אם יש מדינות יצאו מזה בלא פגע

 11. משתמש אנונימי (לא מזוהה) 27 בפברואר, 2010  בשעה 22:24

  יעל
  מעמדם של תושבי עזה הוא של פליטים – משמע, אף מדינה לא מעוניינת לקלוט אותם.
  הנה כמה שאלות שאפשר לשאול לפני שאנו מתיימרים להבין מה היא תמונת המצב בעזה ויוצאים בהצהרות לגבי שחרורה.
  איך נראית עזה?
  מה הוא הגודל שלה?
  מהם הגבולות שלה?
  מי הם האנשים שגרים שם?
  איך נראים בתי הספר בעזה?
  האם יש מוסדות אקדמיים?
  האם אפשר להיכנס ולצאת מעזה?
  האם לעזה יש זכויות על המרחב האוירי שלה?
  כייצד מבלים צעירים בגילי, בעזה?
  האם הם יודעים כייצד אני מבלה?
  האם הם נוסעים לחול?
  האם הם יכולים לנסוע לחו"ל?
  איפה הם מבלים בחופשות?
  האם יש להם מנהג כזה?
  האם יש להם קרובים בארץ?

  לצערי יש לי התשובה רק על חלק מן השאלות על המקום הזה, שנמצא 37 ק"מ מהבית שלי

 12. רחלה ממליצה 22 בספטמבר, 2010  בשעה 11:48

  תגידו, עשיתם בכלל צבא?

  נשמע או נקרא שלא.

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס