ידיעה כתובה |

: "ייח'רב ביתק"- ערב על הריסת הבתים

חברה נכתב על ידי

היום (17.5) יתקיים ביפו ערב הסברה לנוכח מצב החירום וגל הריסות הבתים הנרחב בחברה הפלסטינית בישראל. במהלך הערב יתקיים דיון מעמיק על מצבה של יפו ועל מדיניות הנישול הכללית דרך סיפורו של הכפר דהמש.

נאבקים על הבית (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

עצרת מחאה נגד הריסת בתי אזרחים ערבים בגליל, במשולש, בנגב ובערים המשותפות, שחותמת את השביתה שהוכרזה ע"י ועדת המעקב העליונה לאוכלוסיה הערבית ביום 28.4.2015. העצרת נערכה ב-28/5/2015 בכיכר רבין בתל אביב.
הופק ע"י: | עלה ב: 29/04/2015

הדיון יערך בהשתתפות: שלמה אבו ג'ורג' שיבלי – יפואי, דייג ודייר עמידר שזכויותיו נפגעות, יהודית אילני – פעילה חברתית וחברת הועדה העממית, ערפאת אסמעיל- ראש ועד הכפר דהמש ויוסף עספור- יפואי, עובד באמנסטי אינטנשנל עוסק רבות בנושא הדיור. לפרטים נוספים.

דהמש – האיום ממשיך (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

צווי הריסה ופינוי תושבים ערביים מביתם, נראים כביכול, כמשהו שאינו קשור למצב האלים הפוקד אותנו, אך אי אפשר להסביר את המחאה של האוכלוסייה הערבית בישראל נגד המלחמה, הגזענות וההסתה מבלי לחשוף את מוקדי האפליה. הנה דוגמא. הכפר דהמש הנמצא בין לוד לרמלה, קיים עשרות שנים. הבתים תחת איום הריסה ופינוי, למרות שאין מחלוקת, כי התושבים הם הבעלים על האדמה. העילה החוקית להריסה היא, כי הקרקע מיועדת לחקלאות ולא למגורים. לתושבים היהודים שגרים בסמוך, המדינה שינתה את ייעוד הקרקע - בדיעבד. תושבי דהמש נותרים עם מאבקם ועם התקווה שמישהו בחלונות הגבוהים ישנה את ההחלטה.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/07/2014

  כתבות ווידאו שחבל לפספס