ידיעה כתובה |

: זכותון לקטינים פלסטינים בשטחים הכבושים

מדינה נכתב על ידי

עיכוב, מעצר וחקירה – זכותון לקטינים פלסטינים בשטחים הכבושים ולהוריהם.
האגודה לזכויות האזרח פרסמה בימים אלה "זכותון להורים ולקטינים" בעברית, ערבית ואנגלית העוסק בזכויות קטינים פלסטינים בהליכי עיכוב, מעצר וחקירה בשטחים הכבושים.

מטרת הזכותון היא להבהיר לקטינים ולקטינות פלסטינים ולהוריהם מהן זכויותיהם במהלך עיכוב, מעצר וחקירה על ידי כוחות המשטרה או הצבא הישראליים הפועלים בגדה המערבית, ומהן הדרכים והכלים העומדים לרשותם לצמצום הפגיעה בזכויות הקטינים.
חשוב להדגיש כי לעמדת האגודה לזכויות האזרח, הרשויות אינן פועלות היום בהתאם לחובותיהן כלפי קטינים פלסטינים תושבי השטחים הכבושים כפי שהן מעוגנות במשפט זכויות האדם הבינלאומי ודיני הכיבוש. לפיכך, הכללים המפורטים להלן אינם משקפים בהכרח את המצב החוקי הראוי בעינינו. יחד עם זאת, הפירוט מובא בתקווה שידיעת הכללים שלפיהם פועלים כוחות הצבא והמשטרה בשטחים תסייע לקטינים לעמוד על זכויותיהם ותצמצם בסופו של דבר את הפגיעה באותן זכויות תחת כיבוש.

לסדרת זכותונים מצולמים למפגין:

הזכותון המצולם למפגין – חלק א' (לדף הכתבה »)

אתם מתכננים הפגנה, אבל לא יודעים האם יש צורך להוציא רישיון מהמשטרה? מה ההבדל בין עיכוב למעצר? ומה מותר לדרוש ממארגני ההפגנה ומה לא? כל התשובות ב"זכותון המצולם למפגין". הזכותון כולל ארבעה פרקים: פרק א' - רישוי הפגנות, פרק ב' התנהלות ההפגנה, פרק ג' - עיכוב, מעצר וחקירה, פרק ד' - רשויות מקומיות. הפרק הראשון - נותן מענה לשאלות חשובות שעולות בקרב מפגינים ומארגני הפגנות בנושא רישוי הפגנות, כגון: האם כל הפגנה מחויבת ברישיון מהמשטרה? איך מקבלים רישיון להפגנה וממי? איך צריך להתנהג אם שוטר מתקשר אלי ומנסה למנוע את קיום ההפגנה? מה ניתן לעשות במקרה שהמשטרה מאיימת לבטל את ההפגנה מחשש להפרעה לשלום הציבור? לינק לצפייה בכל הפרקים של הזכותון.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/01/2013

הזכותון המצולם למפגין – חלק ב' (לדף הכתבה »)

אתם מתכננים הפגנה, אבל לא יודעים מה מותר ומה אסור למשטרה לדרוש מכם? כל התשובות ב"זכותון המצולם למפגין". הזכותון כולל ארבעה פרקים: פרק א' - רישוי הפגנות, פרק ב' התנהלות ההפגנה, פרק ג' - עיכוב, מעצר וחקירה, פרק ד' - רשויות מקומיות. הפרק השני - נותן מענה לשאלות חשובות שעולות בקרב מפגינים ומארגני הפגנות בנושא התנהלות המפגינים והמשטרה בהפגנות, כגון: מה מותר לי לעשות ומה אסור במהלך ההפגנה ? מתי מותר למשטרה לפזר הפגנה? מה עושים במקרה שהמשטרה מפזרת הפגנה שלא נדרש לה רישיון? האם מותר לצלם שוטרים בהפגנה? האם מותר להשתמש במגפון בהפגנות? האם לשוטר מותר להפעיל כוח נגד מפגין ? ולמי מתלוננים במקרה של אלימות משטרתית? לינק לצפייה בכל הפרקים של הזכותון.
הופק ע"י: | עלה ב: 05/02/2013

הזכותון המצולם למפגין – חלק ג' (לדף הכתבה »)

אתם מתכננים הפגנה, אבל לא יודעים מה מותר ומה אסור למשטרה לדרוש מכם? כל התשובות ב"זכותון המצולם למפגין". הזכותון כולל ארבעה פרקים: פרק א' - רישוי הפגנות, פרק ב' התנהלות ההפגנה, פרק ג' - עיכוב, מעצר וחקירה, פרק ד' - רשויות מקומיות. בחלק השלישי - עיכוב, מעצר וחקירה - נלמד מה הדמיון ומה השוני בין השלושה. נקבל תשובות לשאלות מתי מותר למשטרה לעכב מפגין? ומתי מותר לעצור מפגין? מי מוסמך לבצע מעצר וכיצד מתבצע המעצר? מה אני עושה במקרה שנעצרתי ונלקחתי לחקירה בתחנת המשטרה? האם מותר למשטרה להתנות את שחרורי ממעצר בהסכמתי לא להפגין למשך תקופה מסוימת? והאם זה חוקי? וכן גם האם ניתן לתבוע פיצויים בגין עיכוב או מעצר שנעשו בחוסר סמכות? לינק לצפייה בכל הפרקים של הזכותון.
הופק ע"י: | עלה ב: 14/02/2013

הזכותון המצולם למפגין – חלק ד' (לדף הכתבה »)

אתם מתכננים הפגנה, אבל לא יודעים מה מותר ומה אסור למשטרה לדרוש מכם? כל התשובות ב"זכותון המצולם למפגין". הזכותון כולל ארבעה פרקים: פרק א' - רישוי הפגנות, פרק ב' התנהלות ההפגנה, פרק ג' - עיכוב, מעצר וחקירה, פרק ד' - רשויות מקומיות. בפרק הרביעי והאחרון בסדרה יפורטו סמכויות הרשויות המקומיות בהתערבות בפעולות ביטוי ומחאה במרחב הציבורי. בפרק זה נקבל תשובות לשאלות: האם נדרש אישור לחלוקת עלוני מחאה? האם נדרש רישיון העירייה להצבת שלטי מחאה? האם מותר לתלות מודעות על לוחות עירוניים? והאם מותר להקים אוהלי מחאה? לינק לצפייה בכל הפרקים של הזכותון.
הופק ע"י: | עלה ב: 14/02/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס