ידיעה כתובה |

: סכנת הריסות מיידית לבתים בדהמש

חברה נכתב על ידי

איום ההריסות בכפר הבלתי מוכר דהמש נמשך. מפעילים הנמצאים בכפר הבלתי מוכר, הנמצא בין לוד לרמלה, נמסר כי המשטרה הגיעה למתחם משפחת עאסף ואמרה להם שיהיו הריסות השבוע.  המשפחה קוראת לפעילים לבוא לאוהל לתמוך ולעזור בתכנון ההתגנדות להריסות.

במקביל נמשך הדיון בג"צ בעתירה למען הכרה בכפר, שנקבע ל-16.3.2015.

כתבת הטלוויזיה החברתית על איום ההריסות בדהמש:

דהמש – האיום ממשיך (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

צווי הריסה ופינוי תושבים ערביים מביתם, נראים כביכול, כמשהו שאינו קשור למצב האלים הפוקד אותנו, אך אי אפשר להסביר את המחאה של האוכלוסייה הערבית בישראל נגד המלחמה, הגזענות וההסתה מבלי לחשוף את מוקדי האפליה. הנה דוגמא. הכפר דהמש הנמצא בין לוד לרמלה, קיים עשרות שנים. הבתים תחת איום הריסה ופינוי, למרות שאין מחלוקת, כי התושבים הם הבעלים על האדמה. העילה החוקית להריסה היא, כי הקרקע מיועדת לחקלאות ולא למגורים. לתושבים היהודים שגרים בסמוך, המדינה שינתה את ייעוד הקרקע - בדיעבד. תושבי דהמש נותרים עם מאבקם ועם התקווה שמישהו בחלונות הגבוהים ישנה את ההחלטה.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/07/2014

הכפר, הנמצא בין לוד לרמלה, קיים עשרות שנים, עוד מלפני 1948 ומתגוררים בו יותר מ-600 איש. כבר יותר מעשור יש צווי הריסה על בתי הכפר כולו. העילה של בית המשפט המחוזי להריסת בתי הכפר, היא שהאדמה עליה קיים הכפר דהמש מיועדת לחקלאות ולא למגורים. זאת למרות, שאחדים מבתי דהמש נבנו עוד לפני קום המדינה ורוב המשפחות חיות בכפר כבר יותר מ-25 שנה ולכן אדמות הכפר שייכות לתושבים בטאבו. תושבי הכפר, משלמים מסי שבח ומקרקעין, אך לא משלמים ארנונה משום שהרשות האזורית עמק לוד, אשר תושבי הכפר נמצאים בתחום שיפוטה, מסרבת לגבות מהם ארנונה, כדי לא להכיר בהם.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס