ידיעה כתובה |

: ההצגה "עובד שבת" תעלה פעם נוספת

תרבות נכתב על ידי

לאור הצלחת ההצגה "עובד שבת", ההצגה תעלה פעם נוספת, ב23.10 ב-20:30 בתיאטרון אל-מידאן. 

לראשונה מאז היווסדו, עולה בתיאטרון אלמידאן בחיפה, הצגה בשפה העברית: "עובד שבת" מאת חנא עידי (מחזאי יליד אלבוקיעה -פקיעין) ואדוארד מאסט, בבימויו של סיני פתר ובהשתתפות עינת וייצמן ומחמוד אבו גאזי.

עובד שבת (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

ההצגה "עובד שבת" הינה ההצגה הראשונה העולה בשפה העברית בתיאטרון הערבי אלמידאן בחיפה. המחזה, שנכתב על ידי חנא עידי ואדוארד מאסט עוסק ביחסי אהבה בין אישה יהודיה וגבר פלסטיני. ההצגה בוימה על ידי סיני פתר ומשחקים בה עינת וייצמן ומחמוד אבו גאזי.
הופק ע"י: | עלה ב: 15/09/2014

לדברי עדנאן טראבשה, מנהל התיאטרון: "לאחר כמעט עשרים שנה, שאנו פועלים בחברה הפלסטינית, החלטנו שהגיע הזמן שההצגות שלנו יועלו גם לדוברי עברית. אני שמח שההצגה הראשונה שאנו מעלים עוסקת ביחסי אהבה\שנאה בין פלסטינאי ליהודיה. החזרות התקיימו בכל תקופת מבצע "צוק איתן" וההתקפה על עזה, דבר שאפשר פרספקטיבה רחבה בלבחון את מהות היחסים בין שני העמים ולתת מענה ביחס מתן פתרון הוגן לשאלה הפלסטינית."

עלילת המחזה "עובד שבת" מתרחשת בערב שבת, כאשר אשה נוהגת את רכבה לתוך מוסך העוסק בתיקון ג'יפים צבאיים. היא פוגשת גבר שמגלה, שאין שום תקלה במכוניתה. האם הם מכירים האחד את השניה? האם הם נפגשו בעבר? מה שמתחולל בינה לבין הגבר, עובד-שבת, ישנה את חייהם ויהפוך כל מה שידעו לפני כן על זהות ואהבה.

הקהל מוזמן להגיע ולחוות חוויה תיאטרונית מעוררת חשיבה.

ההצגה תעלה ב-23 לאוקטובר בשעה 20:30 בתיאטרון אלמידאן, מגדל הנביאים, רח' אלח'ורי 2 ,חיפה .

כרטיסים ניתן להשיג בקופות תיאטרון אלמידאן, מחיר כרטיס 50 ש"ח. טלפון: 04-8641871/2

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס