תמלול הכתבה: תיאטרון אלחכוואתי

מגיש: בשבת האחרונה, השתתפו אמנים, פעילים, ואישי ציבור בערב סולידריות עם התיאטרון הפלסטיני "אלחכוואתי". האירוע הוא חלק מקמפיין ציבורי נגד החלטת השר לביטחון פנים לסגור את התיאטרון ולבטל את פסטיבל תיאטרון הבובות לילדים שאמור להתקיים בו, בטענה שהוא מקבל מימון מהרשות הפלסטינית.

ראידה אדין: פסטיבל הבובות של תיאטרון אלחכוואתי נסגר, כמו הרבה דברים שנסגרים בפנינו (הפלסטינים). אני זוכרת שהייתי קטנה והיה חד, אני לא הייתי נרדמת מרוב התרגשות, כי בשבילי זה היה יום של חופש. אני בטוהח שהרבה ילדים בירושלים ובמחנות הפליטים חלמו על פסטיבל הבובות ואז מישהו בא בשקט וגנב להם את החלום.

מוחמד חלאיקה: הפסטיבל הזה, אין לו כל עניין באל-קעידה, או איראן או ג'יהאד... רק הוא (יצחק אהרונוביץ') מזכיר לנו - יש לי הכוח, אני יכול לעשות מה שאני רוצה, אפילו לסגור תיאטרון ולאסור פסטיבל ילדים. איפה? במזרח ירושלים. הסיפור של תיאטרון אלחכוואתי הוא סיפורם של 280,000 פלסטינים בירושלים המזרחית, רובם סובלים מדעות קדומות ואפליה.

ראידה אדין: אם שמתם לב, אין הרבה שחקנים ערבים – הם החליטו לא לבוא, לא בגלל שהם עצלנים, אלא מייאוש, חוסר אמון שנוצר ביננו – בין היהודים ובין הערבים. ופה אתם צריכים לשאול את עצמכם הרבה שאלות – למה?

סוף תמלול הכתבה: תיאטרון אלחכוואתי
 
 

הוספת תגובה לכתבה

כתבות ווידאו חדשות מערוצי הטלוויזיה החברתית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס