ידיעה כתובה |

: הפגנה למען סרבן הגיוס אודי סגל

חברה נכתב על ידי

אודי סגל, בן 19 מקיבוץ תובל שבגליל, חתם לפני מספר חודשים על מכתב הסרבנים והפך אחד הפעילים המרכזיים בו, וביום שני יתייצב בלשכת הגיוס ויסרב להתגייס.  בזמן שכל חבריו מהקיבוצים בסביבה מתגייסים, ואפילו אחיו נמצא בשירות קרבי בעזה בימים אלה ממש, בוחר אודי להתנגד באופן ציבורי ופומבי. על רקע המלחמה, הכיבוש והחשדות לפשעי המלחמה של צה"ל, מתכוון אודי להתייצב כפי שצווה, אך לסרב להתגייס. תומכיו יתכנסו במוזיאון חיל הים בחיפה בשעה 11:00 כדי להפגין תמיכה בסירובו, ולקרוא להפסקת הכיבוש והמלחמה. אודי סגל הוא הסרבן השלישי ממכתב הסרבנים של 2014 שמתייצב בלשכת הגיוס ומודיע על סירובו לשרת בצה"ל. שני הסרבנים הקודמים שעשו זאת היו עורווה סיף, סרבן דרוזי מכפר ינוח שהשתחרר יום לאחר שהתייצב בלשכת הגיוס במטרה לסרב להתגייס, ואוריאל פררה, סרבן מבאר שבע שמרצה בכלא ברגעים אלה ממש את תקופת הכליאה החמישית שלו. מכתב הסרבנים התפרסם בחודש מרץ 2014, וחתומים עליו כ-120 בני ובנות נוער המצהירים על סירובם להתגייס לצבא.

אודי סגל – אני מסרב (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

אודי סגל, בן 19 מקיבוץ תובל שבגליל, חתם לפני מספר חודשים על מכתב הסרבנים והפך אחד הפעילים המרכזיים בו. לקראת התייצבותו בלשכת הגיוס ביום שני, 28.7.14, ערכנו איתו ראיון מיוחד.
הופק ע"י: | עלה ב: 23/07/2014

לדברי אודי: "דווקא עכשיו, לנוכח מבצע צוק איתן, כשהתקשורת והממשלה מנסות להשתיק את קולות הביקורת, חשוב להתנגד, לסרב ולמחות. אני מעדיף לשבת בכלא על פני השתתפות בהרג, בכיבוש ובפשעי מלחמה. אני מקווה שבני נוער יצטרפו אליי ויחשבו פעמיים על משמעות ההתגייסות האוטומטית לצבא. התנגדות עממית רחבה היא ההגנה האמיתית על בטחונם של הילדים בישראל ובעזה".
יונתן שפירא, טייס קרבי לשעבר ומיוזמי וחותמי מכתב הטייסים הסרבנים מ-2003, כותב לקראת ההפגנה: "אני, יונתן שפירא, לא החכמתי כמו אודי וחבריו שמסרבים מראש לקחת חלק בארגון המבצע פשעי מלחמה וטרור נגד אוכלוסייה אזרחית. דווקא בתקופה של מלחמה רצחנית בעזה, פשעי מלחמה מזעזעים והקצנה מטורפת של הגזענות והאלימות בתוך הרחוב הישראלי, אני שואב תקווה מחותמי מכתב הסרבנים והסרבניות המגיעים להפגנות עם לב פתוח ואש בעיניים ומוכנים לשנות את המצב הקיים – עליהם אני סומך שידאגו לעתיד טוב יותר."

ההפגנה תתקיים ביום שני –  28.7.14, בשעה 11:00, במוזיאון חיל הים בחיפה.

  כתבות ווידאו שחבל לפספס