ידיעה כתובה |

: חוק האזרחות חודש פעם נוספת

חברה נכתב על ידי

"חוק האזרחות והכניסה לישראל" הוארך בצו לשנה נוספת באישור הכנסת. חוק זה, אשר נחקק בשנת 2003, הביא להקפאת כל הליכי ההתאזרחות של בני זוג זרים ממוצא פלסטיני. עפ"י האגודה לזכויות האזרח, הקפאה גורפת של הטיפול בכל הבקשות, חדשות כישנות, פגעה פגיעה מרחיקת לכת וחסרת הבחנה בזכות לחיי משפחה של עשרות אלפי אזרחים ישראלים. מטבע הדברים, הפגיעה העיקרית של החוק היא בפלסטינים אזרחי ישראל, המקיימים קשרי משפחה ונישואין עם הפלסטינים בשטחים.

הנה שתי כתבות מעניינות שהפקנו בעקבות סוגיית "חוק האזרחות":

על מצבן של 20,000 נשים בישראל ללא גישה לשירותי בריאות בעקבות החוק

מעמד לא בריא (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

הזכות לטיפול רפואי במחיר סביר והגיוני נראית לנו מובנת מאליה, כך גם יכולתנו לסייע לבן הזוג בתקופת מחלה. אבל המקרה של לילה ראנם מהכפר זמר, חושף שזכות בסיסית זו אינה ניתנת לכולם. בישראל נמצאים כ-20,000 פלסטינים חסרי מעמד, רבות הן נשים פלסטיניות שנישאו לאזרח ישראלי. הנשים שנותרו ללא גישה לשירותי בריאות ורווחה היו במרכזו של הכנס "מעמד לא בריא" שדן באפשרויות לתיקון המצב.
הופק ע"י: | עלה ב: 31/12/2013

על נפגעים העיקריים בעקבות החוק

הוראת שעה (חוק האזרחות) (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

התיקון לחוק האזרחות שנחקק בממשלה ב-2002 על רקע האינתיפאדה השנייה, אוסר כניסת פלסטינים מהשטחים ואזרחי מדינות אויב לשטח ישראל לצורך איחוד משפחות. הפיגועים בנתיים פסקו, חלף עשור, אך המשפחות שהופרדו ממשיכות לשלם את המחיר. על נזקיה של מדיניות גזענית הקובעת באופן גורף, כי כל הפלסטינים באשר הם מהווים סכנה.
הופק ע"י: | עלה ב: 22/05/2013

  כתבות ווידאו שחבל לפספס