ידיעה כתובה |

: עשרות אלפים תושבי ירושלים בלי מים יומיים

מדינה נכתב על ידי

עשרות אלפים תושבי מזרח ירושלים שמעבר לחומת ההפרדה בלי מים כבר יומיים.
ביומיים האחרונים פסק זרם המים, כמעט בכל הבתים בשכונות צפון מזרח ירושלים שמחוץ לחומת ההפרדה; בתאגיד המים העירוני הגיחון לא ידעו להצביע על סיבה להפסקת הזרם.
acri-water

מדובר בשכונות ראס ח'מיס, ראס שחאדה, שכונת השלום ומחנה פליטים שועפט. לדברי התושבים, לחץ המים הלך ונחלש בשבועיים האחרונים, הופסק לחלוטין במרבית הבתים בימים שלישי ורביעי, וחודש בחלק מהבתים היום (חמישי).
הנה כתבת הווידיאו "מייבשים את אל-קודס" של הטלוויזיה החברתית בדיוק בנושא זה:

מייבשים את אל-קודס (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מאות אלפי תושבים במזרח ירושלים חיים ללא אספקת מים שוטפת וללא תשתיות ביוב נאותות ונאלצים לשלם אלפי שקלים בחודש בכדי לקנות מכליות מים. שכיניהם בעיר המערבית, דווקא נהנים מאספקה והקצאת מים ללא הגבלה.
הופק ע"י: | עלה ב: 06/08/2013

בפנייה בהולה של רונית סלע, מנהלת פרויקט זכויות אדם בירושלים המזרחית באגודה לזכויות האזרח, היא מתריעה בפני שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים סילבן שלום, כי דרושה התערבות דחופה של משרדו במציאת פיתרון למצוקת המים האדירה באזור, ממנה סובלים עשרות אלפי תושבי ירושלים, המחזיקים בתעודת זהות ישראלית.
במכתב נאמר כי גם בעיריית ירושלים וגם בתאגיד המים הגיחון ערים למצוקת התשתיות בשכונות, ובפרט לכך שתשתיות המים אינן מתאימות למימוש זכות בסיסית זו לכמות התושבים המתגוררים במקום. החלטת ממשלה שהתקבלה בשנת 2005 ועסקה בתוואי הגדר בירושלים קבעה כי יש לפעול למציאת פיתרונות לתשתית שבשכונות שמעבר לגדר, אלם בעשור שחלף מאז, רובה הגדול נותר רק על הנייר.
צפו בתגובת סמנכ"ל "הגיחון" – תאגיד המים של ירושלים, בכתבה נוספת של של הטלוויזיה החברתית:

פולו-אפ גיחון (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

סמנכ"ל קשרי לקוחות של גיחון, תאגיד המים של ירושלים, מגיב לכתבה "מייבשים את אל-קודס" בה העלו התושבים טענות על מחסור בקווי ביוב ועל אי חיבורם לתשתית המים, דבר המאלץ אותם לרכוש מים ממכליות ולאגור אותם על הגג.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/09/2013

רונית סלע: "העובדה שעשרות אלפי בני אדם, בהם תינוקות, ילדים, נשים וחולים, נותרו ללא מים משך יממות היא שיא עגום במיוחד בהזנחה המתמשכת של תושבי העיר שנותקו ממנה על ידי חומת ההפרדה, אולם ממשיכים להזדקק לשירותים מוניציפאליים בסיסיים – כמו כל תושבת ותושב ירושלים. יש צורך בהתערבות דחופה לפיתרון המשבר הנוכחי, ובנוסף ליצירת פתרון ארוך טווח לאספקה סדירה של מים."
הנה מכתב האגודה לזכויות האזרח אל השר שלום

הנה כתבת הווידיאו "מאחורי המיכלים השחורים" שמסבירה למה הגגות בירושלים המזרחית מלאים במיכלים שחורים:

מאחורי המכלים השחורים (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מי מאתנו שמגיעים לשטחים, נחשפים למכלי מים שחורים על הגגות, המבדילים בין ישובים פלסטינים להתנחלויות. גם הגגות בכפר אל-מעסרה, שאת סיפור מאבקו הבאנו במהדורות קודמות, מכוסים באותם מכלים. על מצוקת המים שמסתתרת מאחורי המכלים השחורים בכתבה הבאה.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/09/2013

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס