דעה על סדר היום |

הסערה שעוררה זועבי

מדינה נכתב על ידי

אתמול בבוקר התראיינה חנין זועבי לרדיו תל אביב ודבריה הפכו לנושא השיחה הכמעט יחיד לאורך כל היום ובכל מקום: "הם לא טרוריסטים, גם אם אני לא מסכימה איתם. הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם מבקשים להשתמש באמצעים האלה עד שהחברה בישראל תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר."

כצפוי לאחר התבטאות שכזו ולאור זהות הדוברת, העליהום היה מיידי. חברי כנסת מן הימין כבר קראו להעמיד אותה לדין ולשלול ממנה את האפשרות להיבחר שוב לכנסת, ואביגדור ליברמן אפילו קרא לה טרוריסטית, אבל האם מישהו מהם התייחס לשאר הדברים שאמרה זועבי?

אני לא יודעת מיהם חוטפי הילדים. לכן אין לי מושג אם הם טרוריסטים, ולמרות שאני נוטה שלא להסכים עם ח"כ זועבי בנושא זה, יש בדבריה חלקים שאיתם אני כן יכולה להסכים. לחברה הישראלית אין כל רגישות כלפי הסבל של החברה הפלסטינית. זה נכון בנוגע לשובתי הרעב, זה נכון בנוגע למציאות הכיבוש והפעולות המכונות "תג מחיר" (זה לא טרור?) וזה נכון בנוגע למבצע של צה"ל בימים האחרונים במהלך חיפוש אחר שלושת הנערים. החברה הישראלית גם כמובן בצדק מגנה את החטיפה והכנסת ילדים לסכסוך, אבל למרות חתימתה על האמנה הבינלאומית לזכויות הילד, מדינת ישראל מפרה אותה באופן קבוע. אבל אסור להשוות.

אז לסיכום, רק שאלה: אם האמירה של זועבי "הם לא טרוריסטים" מזכה אותה בכינוי "מעודדת חטיפות" שדינה זהה לדין החוטפים, איך זה שהאמירה של אביגדור ליברמן שחנין זועבי היא טרוריסטית נופלת תחת חופש הביטוי ולא תחת הסתה לרצח?

hanin

 
 

הוספת תגובה לכתבה

לכתבה זו תגובה אחת באתר

  1. ישראלי- מקווה שתפרסמו ולא תפגעו בחופש הביטוי 18 ביוני, 2014  בשעה 12:40

    לחטוף נערים ישראלים זה מעשה טרור מובהק (יותר גרוע מלחטוף חיילים) ומי שתומך בטרוריסטים מחמאס שעשו זאת צריך להחשב כבוגד ובטח שלא להיות חבר כנסת. גם לחופש הביטוי יש גבולות וכן גם אני חושב שזועבי היא טרוריסטית

  כתבות ווידאו שחבל לפספס