דעה על סדר היום |

מעדן חלב

סביבה נכתב על ידי

כשכותבים במנוע החיפוש "גוגל" את המילה "חלב" תחת קטגוריה "חדשות" מוצאים מבין חמש הידיעות הראשונות – לא מתכונים לשבועות ולא מעדנים של תנובה, אלא דווקא ידיעות ביקורתיות כלפי צריכת החלב:
האישה שהפסיקה לאכול מוצרי חלב כדי לנצח את הסרטן (וואלה!-3 ביוני 2014): פרופ' ג'יין פלנט חלתה בסרטן השד בפעם החמישית כאשר הרופאים אמרו לה שנשארו לה רק חודשיים לחיות. בשלב הזה היא החליטה להפסיק לאכול מוצרי חלב…
דעות | מיוחד לשבועות: אפשר לחיות ללא מוצרי חלב (שוונג-3 ביוני 2014): איך הפך שבועות לחג שסובב סביב מוצרי החלב ומדוע חלב ומוצריו אינם בריאים לבני האדם? כל מה שרציתם לדעת על החיים ללא חלב…
רגע לפני החג: עשרות אושפזו כתוצאה מחלב לא מפוסטר (וואלה!-2 ביוני 2014): דווקא לפני חג השבועות: לבית החולים בנהריה הובאו בשבועיים האחרונים כ-30 בני אדם שלקו במחלת הברוצילוזיס, הפוקדת אנשים הצורכים מוצרי חלב שלא עברו הליך…
גליל: התפרצות חיידק בשל חלב לא מפוסטר (ynet ידיעות אחרונות-2 ביוני 2014): גליל: התפרצות חיידק בשל חלב לא מפוסטר. 30 אנשים אובחנו במרכז רפואי גליל בנהריה כלוקים בחיידק ברוצילוזיס, שמקורו בגבינות מחלב לא מפוסטר, ודיווח הועבר…

למרות שהמידע נמצא לנו מול העיניים, וקיים שיח משמעותי סביב טבעונות ו/או הימנעות מצריכת חלב משיקולים בריאותיים ו/או מוסריים – עדיין, מציאות שבה החברה האנושית מפסיקה לצרוך חלב מן החי נראית דמיונית. אך חשוב להתעודד ולזכור שגם חברה שבה לנשים יש זכות בחירה ושאין בה עבדות (ולא במונחים המודרניים) נתפסה פעם כדמיונית.

בשנים האחרונות נכנסה "שחקנית" חדשה לזירת ארגוני זכויות בעלי החיים, לצד המוכרים והוותיקים כגון: אנונימוס ותנו לחיות לחיות. מדובר בתנועת 269 למען שחרור בעלי החיים, אשר החלה לפעול בישראל והפכה לשם דבר במדינות רבות בהן נוצרו סניפים של התנועה. התנועה בחרה באסטרטגיה שבה היא מעמתת את הציבור באופן ישיר עם הסוגיה המוסרית של ניצול בעלי חיים, על ידי מיצגים פרובוקטיביים באזורים הומי אדם. בחג העצמאות שבו ישראלים רבים ממנגלים בשר כבש בפארקים, הם מינגלו להם מול העיניים חתולים וכלבים. בערב חג השבועות, בעוד ישראלים צובאים על השווקים ורוכשים מוצרי חלב לארוחת החג, הציבו פעילי 269 מראה מול הציבור בדמות "מילק-זומבים" אשר מחוברים באינפוזיה לחלב וסוגדים לקרטון החלב. המייצגים של 269 מפנים ביקורת לא רק כלפי תאגידים וכלפי בעלי אינטרסים, אלא בצורה ברורה וחדה כלפי הצרכנים, אשר נוח להם להאמין לשקרים אודות ערכו הבריאותי של החלב או הבשר.

מייצג הזומבים לחג השבועות (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מיצג אמנותי ופרובוקטיבי שנערך ע"י פעילי/ות תנועת 269 למען שחרור בעלי החיים, במכוון בחג השבועות, אשר הושחת ע"י תעשיית החלב ועוות לכדי "חג החלב". במייצג "מילק - זומבים" דימו את ציבור צרכני החלב, כאשר הם מחוברים אל החלב באינפוזיה וסוגדים לקרטון החלב. תעשיית החלב היא תעשייה של התעללות, ניצול, עינויים ומוות של עשרות אלפי פרות ועגלים בישראל בלבד. דמויות הזומבים נבחרו מכיוון שהם מסמלים את ההמון הרעב, שלא נותן לשום דבר ולאף אחד לעמוד בדרכו.
הופק ע"י: | עלה ב: 04/06/2014


לפני שבוע סיקרנו מייצג זיכרון למען מיליוני בע"ח שמתים בתעשיית הניסויים בבעלי החיים. גם כאן אנו כציבור זורמים עם המנגנונים ההגמוניים, שמטרתם לגרום לנו להאמין כי מה שנכון לבעלי ההון נכון גם עבורנו. שנים סיפרו לנו שבעלי החיים מאוד מאוד דומים לנו ולכן ראוי שיבצעו עליהם ניסויים בתרופות, קוסמטיקה ומחקר, אך כאשר נשאלה השאלה האם זה לא כואב או מייסר את בעלי החיים (שהרי הם כל כך דומים לנו…), סיפרו לנו שבעצם, לבעלי החיים אין רגשות מפותחים, הם לא חשים כאב, חרדה או איימה. הגיע הזמן שנתפקח ונבין שהיכן שיש אינטרסים כלכליים גלויים או נסתרים, עלינו להילחם במסרים שהורגלנו אליהם ולצאת למחשבה חדשה ועצמאית.

מחמלה לפעולה (לדף הכתבה ») ( Available in English » )

מעל רבע מיליון בעלי חיים עוברים ניסויים בייסורים בישראל, רובם מומתים בתום הניסוי. הניסויים במעבדות מתבצעים על מינים רבים של בעלי-חיים, החל ממכרסמים וכלה בכלבים, חתולים, סוסים וקופים. השבוע (27/5/2014) קיימו הארגונים המתנגדים לניסויים הללו מיצג והפגנה בלב תל אביב.
הופק ע"י: | עלה ב: 28/05/2014

 
 

הוספת תגובה לכתבה

  כתבות ווידאו שחבל לפספס